جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/09/28 - روزنامه سراسري صبح ايران ( يکشنبه) نسخه شماره 3766

 کوتاه از اقتصاد 

نحوه اصلاح و تکميل اطلاعات اقتصادي خانوارهاي بدون کد رهگيري

مرکز آمار ايران نحوه اصلاح و تکميل اطلاعات اقتصادي خانوارهايي که کد رهگيري و رمز عبور خود را فراموش کرده اند، اعلام کرد. به گزارش مهر، مرکز آمار ايران اعلام کرد: آن دسته از سرپرستان خانوار که در مراحل قبلي طرح جمع آوري اطلاعات اقتصادي خانوار ثبت نام کرده اند و کد رهگيري يا رمز عبور خود را فراموش کرده اند، در صورت تمايل به اصلاح يا تکميل اطلاعات خود مي توانند بدين شرح است: ورود به سامانه طرح جمع آوري اطلاعات اقتصادي خانوار، درج شماره ملي سرپرست خانوار در محل تعيين شده و درج کد يکتاي 9 رقمي پشت کارت ملي سرپرست خانوار، قسمت پايين و چپ کارت در محل درج کد رهگيري.همچنين در خصوص آن دسته از کارت هاي ملي که کدهاي يونيک 8 رقمي دارند و اولين رقم سمت چپ کد مزبور، رقم صفر مي باشد، بايد با درج يک صفر اضافي و تبديل کد 8 رقمي به 9 رقمي وارد سامانه شد.

حقوق كاركنان در طرح دور كاري كاهش نمي‌يابد

معاون پارلماني وزارت كار و امور اجتماعي تاكيد كرد: در طرح دور كاري، حقوق كاركنان دستگاه‌ها كاهش نمي‌يابد. به نقل از از روابط عمومي وزارت كار و امور اجتماعي؛ محمدرضا موالي زاده در نهمين نشست كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان گلستان، صيانت از نيروي كار را از دغدغه‌هاي مسئولان برشمرد و گفت: با توجه به اين كه بسياري از كارها نياز به حضور فرد در سازمان ندارد با طرح دور كاري مي توان خدمات بهتر و با كيفيت تري را ارائه كرد. وي با اشاره به برخي نگراني ها در مورد دوركاري بيان داشت: در اين طرح نه تنها حق الزحمه كاركنان كاهش نخواهد يافت بلكه در بعضي موارد ممكن است كه بيشتر هم بشود و در كل بستگي به بازخورد كار انجام شده دارد.

نايب‌ رييس كميسيون اجتماعي مجلس:

حقوق بازنشستگان در برنامه پنجم توسعه مطابق با نرخ تورم افزايش مي‌يابد

هادي مقدسي نايب ‌رييس كميسيون اجتماعي مجلس با اشاره اينكه وزارت رفاه در برنامه پنجم توسعه وظايف بيشتري دارد، گفت: در اين برنامه موارد خوبي مصوب شده است كه منجر به بهتر شدن زندگي بازنشستگان خواهد شد ضمن اينكه در اين برنامه، حقوق بازنشستگان مطابق با نرخ تورم افزايش مي‌يابد.

دستور العمل اجرايي مشاغل خانگي ابلاغ شد

دهمين جلسه ستاد ساماندهي و حمايت از مشاغل خانگي با حضور معاون وزير كار و امور اجتماعي و نيز جمعي از نمايندگان دستگاه هاي اجرايي در سالن همايش وزارت كار و امور اجتماعي برگزار شد. به گزارش روابط عمومي وزارت كار و امور اجتماعي، فروزان مهر معاون وزير كار و امور اجتماعي گفت: دستور العمل اجرايي شدن مشاغل خانگي به استانداران و دستگاه هاي اجرايي ذيربط كشور ابلاغ شده است. وي افزود: به كارگروه هاي اجرايي اشتغال استان ها اعلام و تاكيد شده است كه مراحل اجرايي اين دستورالعمل را با جديت پيگيري و اجرا كنند. وي گفت: در حال حاضر 214 رشته در زمينه طرح مشاغل خانگي شناسايي شده است و هم اكنون نيز در حال ارزيابي مشاغل جديد براي گنجاندن در فهرست مشاغل شناسايي شده هستيم.

رويانيان خبر داد؛

كاهش 15درصدي سهميه بنزين

رييس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور از تعيين سهميه ويژه علي الحساب و حمايتي بنزين در دي ماه براي خودروهاي شخصي،‌ عمومي و موتورسيكلت‌ها در كشور خبر داد. به گزارش ايسنا، سردار محمد رويانيان با اشاره به جلسه كارگروه تحول اقتصادي، گفت: برابر تصويب رييس جمهوري مقرر شد سهميه ويژه علي الحساب و حمايتي در دي ماه براي خودروهاي شخصي، عمومي و موتورسيكلت‌ها در دي ماه اختصاص يابد كه اين سهميه 15 درصد كمتر از سهميه عادي خواهد بود. وي با اشاره به اينكه هم‌اكنون ماهانه 45 ميليون ليتر بنزين سهميه‌اي در كشور توزيع مي‌شود افزود: قرار است در دي ماه حدود 39 ميليون ليتر بنزين سهميه‌اي به صورت ويژه و علي الحساب اختصاص يابد. رييس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور با اشاره به اينكه كاهش 15 درصدي سهميه بنزين علي الحساب و حمايتي دي ماه مشمول تاكسي‌هاي دوگانه سوز و آژانس‌هاي دوگانه سوز نمي‌شود تصريح كرد: بدين ترتيب سهميه بنزين خودروهاي شخصي كه به صورت ويژه علي الحساب و حمايتي در نظر گرفته شده است در دي ماه 50 ليتر و سهميه بنزين تاکسي‌هاي بنزين سوز 400 ليتر و دوگانه سوز 200 ليتر خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
اطلاعيه
گزارش تصويري محرم
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته