جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/09/29 - روزنامه سراسري صبح ايران ( دوشنبه) نسخه شماره 3767

 خبر پزشکي 

تقويت خلاقيت با شاد بودن

آيا هرگز به اين فكر افتاده‌ايد كه چرا برخي افراد در بين ساعات كاري، مدت كوتاهي را به تماشاي كليپ‌هاي كمدي و خنده‌دار اختصاص مي‌دهند؟

به گزارش ايسنا، ‌روانشناسان مي‌گويند: اين افراد در واقع قصد دارند با بهبود روحيه خود و شاد شدن، خلاقانه‌تر بيانديشند. اين بار دكتر روبي نادلر، فارغ التحصيل دانشگاه وسترن اونتاريو در بررسي‌هاي خود اين باور را تاييد كرده و اظهار داشت: به طور كلي خلق مثبت و شاد، ‌خلاقيت انسان را افزايش مي‌دهد و به شما كمك مي‌كند كه با دقت‌تر و انعطاف پذيرتر مشكلات و مسائل خود را حل كنيد. به گزارش شبكه خبري سي بي اس نيوز،‌ دكتر نادلر و دستياران وي با تغيير دادن و دستكاري روحيه و خلق گروهي از شركت كنندگان در آزمايشات به اين نتايج دست يافتند. آنها با استفاده از كليپ‌هاي موسيقي و ويدئويي، خلق افراد را تغيير دادند و در نهايت متوجه شدند كه شركت كنندگان شادتر در يادگيري و الگوبرداري خيلي بهتر و خلاقانه‌تر از داوطلبان افسرده و غمگين عمل مي‌كردند.

عوامل شيوع عفونت‌هاي مجاري ادراري در كودكان

موسسه پزشكي نمورس در آمريكا در گزارش جديدي اعلام كرد كه تا سن رسيدن به پنج سالگي حدود هشت درصد از دختر بچه‌هاي خردسال و دو درصد از پسر بچه‌ها به نوعي از عفونت‌ ادراري مبتلا مي‌شوند. به گزارش ايسنا، اين موسسه در گزارش خود چندين فاكتور مهم را برشمرده است كه مي‌توانند خطر ابتلا به عفونت‌هاي مجاري ادراري را در كودكان خردسال افزايش مي‌دهند. به گزارش سايت اينترنتي هلت دي، اين فاكتورها عبارتند از جنسيت كودك به طوري كه در دختران خردسال در سن يادگيري استفاده از سرويس بهداشتي خطر ابتلا به اين عفونت بيشتر است. پسر بچه‌هاي ختنه نشده و زير سن يك سالگي، وجود نارسايي در مجاري ادراري، جريان غيرعادي ادرار از مثانه، عادات نامناسب و غير بهداشتي در هنگام استفاده از سرويس بهداشتي، استفاده از صابون‌هايي كه مجاري ادراري را تحريك مي‌كنند و نيز سابقه خانوادگي ابتلا به عفونت مجاري ادراري كه هر كدام به نوبه خود خطر بروز اين عفونت را تشديد مي‌كند. پزشكان تاكيد دارند كه به محض مشاهده علائم عفونت‌ و مشكل در ادرار كردن بايد هر چه سريع‌تر با مراجعه به متخصص، روند درمان را آغاز كرد.

قابل درمان بودن 80 درصد بيماري‌هاي شديد روانپزشكي

رييس كرسي يونسكو در ايران گفت: حدود 90 درصد از بيماريهاي غيرواگير در كشورهاي جهان سوم وجود دارد كه ايران نيز كما بيش مشمول اين قاعده است هرچند كه در زمينه برخي از شاخص‌ها رشد كرده است. به گزارش ايسنا، دكتر مصطفي معين درباره همايش سلامت روان و رسانه اظهار كرد: 80 درصد از مبتلايان به اختلالات رواني در سطح جهان در كشورهاي جهان سوم زندگي مي‌كنند كه اين رقم بالا از عواملي مانند فقر، گرسنگي و سوء مديريت نشات مي‌گيرد. معين با بيان اينكه 90 درصد بيماريهاي رواني قابل درمان هستند، اظهار كرد: با اين وجود به علت انگي كه برخي از افراد به مراجعه كنندگان به روانپزشكان مي‌زنند افراد تمايل كمتري براي درمان عوارض رواني خود نشان مي‌دهند. در بخش ديگري از اين نشست دكتر غلامرضا ميرسپاسي- رييس انجمن روانپزشكان- اظهار كرد: با توجه به نقش رسانه‌ها در اطلاع رساني تلاش مي‌كنيم رابطه مثبت انجمن با رسانه‌ها به منظور آگاهي رساني بيشتر به مردم افزايش يابد. ميرسپاسي درباره شايع‌ترين بيماريهاي رواني در ايران گفت: افسردگي و اضطراب شايع‌ترين بيماريهاي رواني در كشورمان هستند. همايش سلامت روان و رسانه امسال دوم دي ماه سال جاري برگزار مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته