جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/08/20 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران- (شنبه) نسخه شماره 2623

  فرمانده عمليات منطقه مقاومت بسيج استان تهران خبر داد :
 حضور بسيجيان در رزمايش گردان هاي عاشورا و الزهرا (س)  

کرج - خبرنگار آفرينش
نشست مطبوعاتي سرهنگ                                           قاسم مولايي اصل فرمانده عمليات منطقه مقاومت بسيج استان تهران ، با حضور جمعي از خبرنگاران در محل مقاومت بسيج استان تهران واقع در شهرستان کرج برگزار شد .
در اين نشست که در خصوص برگزاري رزمايش پيامبر اعظم (ص) برگزار شد ، سرهنگ مولايي اصل گفت : جنگ خندق در روز 17 شوال سال پنجم هجري قمري اتفاق افتاد و آنچه که در اين جنگ انجام شد ، از جهات مختلفي به تاريخ امروز ما هم مرتبط است . از شاخص ترين اتفاقات اين جنگ طرحي بود که سلمان فارسي عنوان کرد و موجب موفقيت سربازان اسلام در اين غزوه شد و امروزه ما در تاکتيک هايي که در رزمايش هاي خود استفاده مي کنيم ، مي توانيم انديشه هاي روشن را پيدا کنيم و از آن استفاده کنيم .
وي گفت : نيروي مقاومت منطقه تهران در ادامه برنامه هاي ابلاغي سال 85 و به منظور تحقق فرمايش فرماندهي معظم کل قوا مبني بر آمادگي همه جانبه در سال                                                                 پيامبر اعظم (ص) و لزوم حضور گسترده و پرشور بسيجيان در تمام عرصه ها به ويژه نمايش اقتدار و توانمندي هاي چشمگير بسيجيان ، رزمايش هاي بسيجيان منطقه مقاومت استان تهران را ، در امتداد سلسله رزمايش هاي در حال انجام کشوري برگزار مي کند .
مولايي اصل افزود : در اين رزمايش که مرحله نخست آن از نيمه دوم آبان ماه لغايت 26 آبان ماه و مرحله دوم آن از تاريخ دوم لغايت 8 آذر ماه سال جاري به مدت بيست و يک روز برگزار مي شود ، گردان هاي عاشورا و الزرها (س) شهرستان هاي تابعه استان تهران شامل کرج ، ورامين ، شهريار ، فيروزکوه ، پاکدشت ، دماوند، نظرآباد ، رباط کريم ، شهرقدس و ساوجبلاغ حضور پر صلابت خود را به نمايش مي گذارند .
وي با اشاره به اينکه در سطح چند استان 700 گردان به اجراي رزمايش مي پردازند ، گفت: ارتقا» سطح توانمندي  گردان هاي الزهرا (س) و عاشورا بر اساس دفاع نامتقارن در انجام ماموريت هاي محوله و کسب آمادگي و حفظ انسجام بيش از پيش در قالب اجراي عمليات هاي رزمي از قبيل دفاع سرزميني ، عمليات تاخيري ، ضد هلي برن ، دفاع از کوي و برزن و مقابله با اغتشاشات از اهداف مهم اين رزمايش مي باشد .
وي ادامه داد : در واقع تابلوي اصلي اين رزمايش ، يک رزمايش صحرايي که اين تاکتيک ها نيز زيرمجموعه آن مي باشد و اين عمليات در هر دو مرحله اجرا خواهد شد .
 فرمانده عمليات منطقه مقاومت بسيج استان تهران ، در پايان به اهداف اين رزمايش اشاره کرد و گفت : از اهداف مهم اين رزمايش ، ارائه توانمندي هاي تسليحاتي و تجهيزاتي و نمايش ميزان آمادگي بسيجيان دلاور توسط 105 گردان عاشورا و 25 گردان الزهرا (س) منطقه مقاومت استان تهران خواهد بود . در اين رزمايش ، بسيجيان هم سلاح در دست مي گيرند و هم تاکتيک هاي خود را آموزش مي بينند و دراين راستا منطقه مقاومت بسيج از فرماندهان قسمت هاي مختلف درخواست کرده که نيروهاي خود را در اين زمينه کاملا توجيه کنند . در واقع اين رزمايش ها ميدان امتحاني براي ارزيابي عملکرد و يادگيري يک ساله بسيجيان و فرماندهان مي باشد که به واسطه آن ، ما نقاط قوت و ضعف خود را شناسايي و در جهت بهبود وضعيت نظامي خود اقدام خواهيم کرد .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
آگهي هاي روزنامه آفرينش
سياسي - گزارش سفر مقام معظم رهبري
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته