جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/08/20 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران- (شنبه) نسخه شماره 2623

 اجراي طرح ساماندهي دامداري ها در 48 روستاي خراسان رضوي 

مشهد - خبرنگار آفرينش
طرح جامع ساماندهي دامداري ها در 48 روستاي خراسان رضوي اجرا مي شود .
معاون امور دام جهاد کشاورزي خراسان رضوي با اعلام اين مطلب ، گفت : بايد نگاهمان را از اينکه روستاها يک شهرک کنار شهر هستند ، تغيير دهيم و به ساماندهي آنها بپردازيم .
مهندس حسين طاهري افزود : از جمله اهداف طرح ساماندهي دامداري هاي روستايي، نزديک کردن سطح کمي و کيفي توليدات دامي به شاخص هاي جهاني ، کاهش هزينه هاي توليد در دامداري هاي روستايي ، کمک به ساختار نظام بهره برداري از منابع طبيعي و ايجاد و تقويت تشکل هاي مردمي در فعاليت هاي مشارکتي جامعه روستايي است .
وي با بيان اينکه در بحث توليد ميان مدت به يک استراتژي رسيده ايم ، گفت : بناي ، طرح توليدي ، شير است و براي آن راهکارهاي حضور و تسهيل در توليد را فراهم کرده ايم .
وي افزود : در اين راهکار بنا داريم توليد شير را ، از 7/5 ميليون تن به 12 ميليون تن برسانيم .
معاون امور دام جهاد کشاورزي خراسان رضوي در خصوص قدرتمند بودن رقباي ايران در عرصه هاي جهاني ، اظهار داشت : بايد قدرت رقابت بالايي داشته باشيم ، در سال گذشته 25 هزار تن تخم مرغ از خراسان رضوي صادر شده که در اين خصوص در مقابل برخي از رقبا موفق بوده ايم . رئيس سازمان جهاد کشاورزي خراسان رضوي نيز در ادامه يکي از مشکلات بخش دام را ، وابستگي علوفه به خارج از کشور عنوان کرد و گفت : در خصوص نقدينگي ، علوفه و بيمه نيز مشکلاتي داريم که در مجموع نياز است يک استراتژي قوي در توليد و مصرف ، در سطح کشور تعريف کنيم .
دکتر اسماعيل نيا تصريح کرد : خراسان رضوي در بحث محصولات دامي ، در زمينه گوشت قرمز رتبه اول ، شير رتبه دوم و گوشت مرغ نيز رتبه چهارم را در کشور دارا است .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
آگهي هاي روزنامه آفرينش
سياسي - گزارش سفر مقام معظم رهبري
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته