جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/08/22 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه نسخه شماره 2625

  وزير کار در حاشيه مراسم کلنگ زني کارخانه سيمان خرم آباد:
 توليد سيمان در تکميل زيرساخت ها نقش کليدي دارد 

وزير کار و امور اجتماعي گفت: پروژه هاي صنعتي به ويژه صنايع مادر مانند سيمان علاوه بر اشتغالزايي نقش کليدي در کمک به ساخت و ساز و تکميل زير ساخت هاي هر منطقه دارند.
محمد جهرمي وزير کار و امور اجتماعي، در حاشيه مراسم کلنگ زني کارخانه سيمان خرم آباد به عنوان يکي از بزرگترين پروژه ها در استان لرستان که پذيره نويسي سهام آن از 20 آبان ماه سال جاري از طريق بانک سپه در سراسر کشور آغاز شده است از مردم خواست تا در اين پذيره نويسي شرکت کنند.
وي اظهار داشت: واحدهاي صنعتي به ويژه صنايع معدني و سيمان جدا از ايجاد اشتغال مستقيم که در نهايت 500 تا يک هزار نفر را پوشش مي دهد، 10 برابر اين ميزان در محيط بيرون همان منطقه اشتغال غير مستقيم ايجاد خواهد کرد.
دکتر جهرمي تصريح کرد: به واسطه توليد سيمان به عنوان کالاي زير بنايي، نيروهايي چه در حوزه حمل و نقل سيمان، ساخت ساختمان، ساخت مصالح ساختماني مانند موزاييک و مصالح وابسته به سيمان به کار گرفته خواهند شد.
وزير کار و امور اجتماعي در خصوص حمايت اين وزارتخانه از واحدهاي صنعتي مانند کارخانه سيمان خرم آباد که در توسعه اشتغالزايي نقش موثري دارند، گفت: براي حمايت از بنگاه هاي صنعتي در دو مرحله اعتباراتي در نظر گرفته شده است که 20 درصد اعتبار براي واحدهاي موجود که مشکلات نقدينگي دارند و 20 درصد براي طرح هاي نيمه کاره در هر استان و شهرستاني که امسال به بهره برداري مي رسند، اختصاص يافته است.
جهرمي افزود: پنج هزار ميليارد تومان اعتبار براي واحدهاي نيمه کاره در نظر گرفته شده که در صورت تخصيص اعتبار و تکميل پروژه 270 هزار اشتغال ايجاد خواهد شد.
وي ادامه داد: در استان لرستان نيز براي تکميل تمامي بنگاه هاي بزرگي مانند کارخانه سيمان خرم آباد اعتباراتي از حساب ذخيره ارزي بالغ بر يک ميليارد دلار اختصاص داده شد.
وزير کار و امور اجتماعي تاکيد کرد: کشور به توسعه واحدهاي صنعتي مانند کارخانه سيمان که از لحاظ ريالي و ارزي حدود 120 ميليارد تومان هزينه اجرايي در بر داشته در کنار واحدهاي متوسط و بزرگ نيازمند است.
همچنين در اين مراسم مهندس قائلي عضو هيات مديره کارخانه سيمان خرم آباد گزارشي از وضع توليد سيمان و نحوه اخذ مجوز اين کارخانه ارائه کرد.
وي ضمن اشاره به سقف توليد کارخانه که يک ميليون تن در سال تعيين شده است به تشريح وضع معادن منطقه و خريد 100 هکتار زمين جهت برپايي کارخانه و فضاي اطراف آن پرداخت.
عضو هيات مديره کارخانه سيمان خرم آباد با بيان اينکه پذيره نويسي سهام اين شرکت از 20 آبان ماه آغاز شده است، گفت: صدور مجوز و حرکتهاي مقدماتي براي اين دسته از پروژه ها شرط لازم است اما شرط کافي در برپايي چنين طرح هايي مشارکت مردمي است.مراسم کلنگ زني کارخانه سيمان خرم آباد با حضور وزير کار و امور اجتماعي، استاندار، برخي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و مسئولان استاني برگزار شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
هنري (ويزه)
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته