جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/09/06 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه نسخه شماره 2637

 ديويد موسل بز:
 گاتسالوف مي تواند بهترين کشتي گير جهان باشد  

همانطور که روز گذشته به اطلاع شما خوانندگان عزيز رسانديم تيم کشتي آزاد روسيه در ديدار با تيم منتخب جهان به پيروزي 5 بر 2 رسيد .
اين نتيجه رضايت ديويد موسل بز، قهرمان سابق جهان و المپيک را نسبت به عملکرد تيم روسيه در پي داشت .
موسل بز که هدايت تيم روسيه در اين رقابت را بر عهده داشت، در خصوص اين مسابقه گفت: از پيروزي امروز مقابل تيم منتخب جهان که يک ماه پس از مسابقات جهاني رخ داد، احساس غرور مي کنم. پيروزي کشتي گيران جوان مان خوشحالي ما را دو چندان کرد. براي مثال در وزن 120 کيلوگرم بلال ماخوف توانست کورتانيدزه نامدار را شکست دهد. اميدوارم او در آينده بتواند راه قهرمانان بزرگ ما در سنگين وزن نظير مدويد و آنديف را ادامه دهد.
موسل بز در خصوص کشتي هاي سبک وزن گفت: کودوخوف با اقتدار برابر ناميک عبدالله اف پيروز شد و نشان داد که مدال او در مسابقات جهاني اتفاقي نبوده است. در وزن 60 کيلوگرم متاسفانه آدام باتيروف به کراس 38 ساله باخت. آدام دو سال به دليل مصدوميت از صحنه رقابت ها دور بوده و ما اميدواريم در جام جايزه بزرگ ياريگين او را دوباره در فرم سابق خود ببينيم. در وزن 66 کيلوگرم ماخاچ مرتضي علي اف يک پيروزي مطلق برابر توشيا شويلي گرجستاني به دست آورد. درست است که مرتضي علي اف در مسابقات جهاني باخت اما، بعضي مواقع شکست کمک مي کند تا رو به جلو قدم برداشته و به سطح جديدي دست يابيم.
موسل بز به شکست دنيس چارگوش مقابل ابراگيم آلداتوف اوکرايني اشاره کرد و گفت: چارگوش و شمس الوارايف هر دو به آلداتوف که قهرمان جهان است، باخته اند. بنابراين فعلا بايد يک رقابت جدي با بوايسار سايتي اف داشته باشند تا بتوانند به تيم ملي برسند. در وزن 84 کيلوگرم نيز گئورگي کتويف جوان پيروزي قاطعي برابر رواز ميندوراشويلي گرجستاني به دست آورد. او مسابقه را در دست داشت و شايسته پيروزي بود.
مربي تيم کشتي روسيه در پايان به پيروزي گاتسالوف و کسب عنوان بهترين کشتي گير اين رقابت ها مقابل گئورگي گوگچليدزه اشاره کرد و گفت: گاتسالوف به درستي رهبر تيم ما در اين مسابقات بود. اميدوارم او سال ها نه تنها در روسيه بلکه در جهان بهترين باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته