جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/09/06 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه نسخه شماره 2637

  وزير تعاون:
 تعاوني بهترين راهکار براي فقرزدايي و تامين عدالت اجتماعي است 

 تعاوني ها بهترين راهکار براي فقرزدايي، رفع محروميت            و تامين عدالت اجتماعي هستند.
دکتر محمد عباسي  وزير تعاون در دومين گردهمايي مديران تعاوني هاي مسکن استان تهران گفت: تعاوني رکن مهمي از اقتصاد ايران است که نه تنها به عنوان يک اتفاق موفق بلکه به عنوان رويکردي حقيقي در دنياي امروز پذيرفته شده است.
وي افزود: در مفاهيم اجتماعي، اقتصادي، دنيا نهضت تعاوني را پذيرفته است و به عنوان يک راهکار اصولي کارکردهاي آن را مشخص کرده است به نحوي که حتي کشورهاي در حال توسعه در قوانين خود تعاون را به عنوان رويکرد اساسي در استراتژي توسعه خود پذيرفته اند.
عباسي تعاوني ها را راهکار موثر براي فقرزدايي، رفع محروميت و تامين عدالت اجتماعي نام برد و خاطرنشان کرد: در قانون اساسي ايران براي انجام امور اقتصادي از تعاوني  به عنوان روشي موثر و راهکاري مناسب ياد شده است.
وزير تعاون تعاوني ها را به عنوان حرکت اقتصادي در کشور نام برد و گفت: تعاوني ها به عنوان نوعي از همکاري انساني و هم افزايي انرژي ها، سرمايه ها و حضور مقتدرانه  اجتماعات با انگيزه  مي تواند به کارهاي بزرگ و مهم بپردازند.
وي اضافه کرد: در حقيقت انجام کارهاي بسيار بزرگ توقعي است که از تعاوني ها مي رود و تشکيل تعاوني به منزله                             ايده و در اختيار داشتن سرمايه هاي کوچک براي انجام کارهاي بزرگ است.
عباسي در ادامه با بيان اينکه تعاوني ها نهضتي آموزشي  اجتماعي هستند اظهار کرد: تعاوني ها تاکنون روش هاي اقتصادي را براي تحقق اهداف مهم اجتماعي به کار گرفته اند خوشبختانه در برنامه هاي من در مجلس نسبت به اين بخش حضور مقتدرانه  وزارت تعاون به عنوان يک دستگاه تخصصي و کارشناسي براي حل و رفع مشکلات تعاوني مطرح بود. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته