جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/09/07 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - سه شنبه نسخه شماره 2638

  وزير علوم در ديدار با همتاي آفريقاي جنوبي خود پيشنهاد کرد:
 ايجاد صندوق مالي مشترک جهت حمايت از پروژه هاي تحقيقاتي  

 مهر: وزير علوم،  تحقيقات و فناوري با دکتر موسيبودي مانگنا وزير علوم و فناوري آفريقاي جنوبي ديدار و گفتگو کرد. در اين ديدار وزير علوم پيشنهاد کرد کميته همکاري هاي علمي ايران و آفريقاي جنوبي فعال و صندوق مالي مشترک جهت حمايت از پروژه هاي تحقيقاتي ايجاد شود.
دکتر محمد مهدي زاهدي در اين ديدار پيشنهاد احيا و فعال کردن کميته همکاري هاي علمي ميان دو کشور را در چارچوب کميسيون مشترک دو کشور ارائه و سفر خود به آفريقاي جنوبي را منوط به آغاز، تداوم و به ثمر نشستن فعاليت هاي آن کميته کرد.
دکتر زاهدي آمادگي کشور ما را براي تبادل استاد و دانشجو با آفريقاي جنوبي در سطح تحصيلات تکميلي اعلام کرد و خواستار تبادل تجربيات ميان دانشگاه هاي دو کشور شد .
زاهدي در پايان به دستاوردهاي آموزش عالي ايران اشاره کرد و پيشرفت هاي هسته اي ايران را گوشه  اي از اين دستاوردها دانست و ضمن تشکر از مواضع مثبت آفريقاي جنوبي در قبال مسئله هسته  اي ايران گفت: فعاليت هاي هسته اي ايران به شهادت آژانس بين المللي انرژي اتمي صلح آميز است و ما به دلايل مذهبي و ديني مخالف سلاحهاي کشتار جمعي هستيم و آنچه غربيها عليه ما مي گويند، چيزي جز جو سازي سياسي نيست.
وزير علوم آفريقاي جنوبي نيز با اشاره به روابط دوستانه بين دو کشور و تاکيد بر حمايت ايران از آفريقاي جنوبي در دوران مبارزات آن کشور، سرعت پيشرفت روابط علمي ميان دو کشور را متناسب سطح روابط سياسي ندانست و پيشنهاد کرد دانشگاهها به طور مستقيم با يکديگر همکاري داشته باشند و سياستگذاري به گونه اي باشد که پل ارتباطي مستحکمي بين محققان و دانشمندان دو کشور ايجاد شود، به گونه اي که حاصل همکاري ها، تحولات چشمگيري را در زندگي مردم سبب شود.
بر اساس گزارش وزارت علوم، در اين ديدار دکتر حسيني معاون پشتيباني، حقوقي و امور مجلس، دکتر رحيمي رئيس سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي، دکتر جهانگيريان، دکتر محققي معاون آموزشي وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکي ، دکتر لطيفي رئيس دانشگاه شهيد بهشتي، دکتر بلندي، رئيس دانشگاه پيام نور، دکتر علي احمدي رئيس دانشگاه پيام نور،  دکتر دانشجو رئيس دانشگاه تربيت مدرس، و تني چند از مديران وزارت علوم حضور داشتند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته