جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/09/12 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - يكشنبه نسخه شماره 2642

 مشاور رياست ستاد کل نيروهاي مسلح :
  جريان تفکر شهيد رجايي در اذهان ملت پيروزي ما را بر دشمنان تثبيت کرد 

 کرج - خبرنگار آفرينش
براي دانستن تفکر بسيجي بايد تاريخ را ورق بزنيم و به عقب برگرديم تا بدانيم چه رسالت سنگيني بر عهده ما مي باشد  .
مشاور رياست ستاد کل نيروهاي مسلح طي همايشي که با حضور نماينده مردم کرج در مجلس شوراي اسلامي ، فرمانده سپاه منطقه مقاومت تهران ، نماينده ولي فقيه در سپاه منطقه استان تهران ، اعضاي شوراي شهر کرج و جمعي از اساتيد ، کارکنان و دانشجويان دانشگاه واحد کرج در محل سالن اجتماعات اين واحد برگزار شد ، ضمن بيان اين مطلب افزود : عظمت بسيج را در طول جنگ و همه مراحل انقلاب ديده و آن را لمس کرده ايم .
زماني که بزرگ ترين هجمه تاريخ  عليه ما در  بدترين  شرايط ممکن تحميل شد و در شرايطي که برآورد دشمن از ما اين بود که ما بيش از سه روز دوام نخواهيم آورد ، عظمتي که آفريده شد اين بود که ; مردم نگذاشتند در طول 300 ساله تاريخ اين کشور ، براي اولين بار يک وجب از خاک اين کشور در اختيار دشمن قرار بگيرد . مردم در اوج مظلوميت در مقابل بزرگ ترين هجمه تاريخ کشور ايستادند و با توکل به خدا هر چه داشتند در طبق اخلاص گذاشتند و خدا هم به اين اخلاص برکت داد و آنها را به پيروزي رساند .
سردار اسدا... ناصح افزود : عظمتي که آفريد ، اين باور را در ما ايجاد کرد که ; مي توانيم در برابر همه قدرت هاي دنيا بايستيم و در واقع مي توان گفت ; اعتماد به نفس و توکل به خدا و نيز تبعيت از ولايت ، علل اصلي ايستادگي و موفقيت ما در برابر هجمه عظيم سياسي و فرهنگي دنيا بود. همچنين جريان تفکر شهيد رجايي که گفت "جنگ زماني آغاز خواهد شد که آخرين فشنگ ما تمام شود" تفکري بود که در ميان ملت ما جاري بود و پيروزي ما را بر دشمنان تثبيت کرد .
وي در ادامه گفت : در حال حاضر شرايط ما با اول جنگ بسيار متفاوت است . دشمنان عليه ما بسيج شده اند تا ايران را نابود کنند ، اما ما مي توانيم در مقابل تهاجمات فرهنگي ، سياسي و اجتماعي ايستادگي کنيم . آنچه که وظيفه و رسالت ماست ، حفظ هويت اسلامي و ديني است . يکي از بزرگ ترين مسئوليت  بسيجيان ، امروز مبارزه با تهاجم فرهنگي و تحجر فرهنگي است . ما بايد آنچه را که از فرهنگ و تاريخ خود داريم ، قدر بدانيم .
امروز دنيا به سمت بي هويتي فرهنگي در حال حرکت است . حتي کشورهايي که خودشان حامي اين قضيه هستند ، احساس خطر کرده اند و از دو سال پيش از کارگردانان و فيلمسازان کشور خود خواسته اند که با ساختن فيلم هاي تاريخي ، جوانان خود را با تاريخ کشور خود آشنا سازند .
محمد حسن برهاني فر معاونت فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرج نيز طي ايراد سخناني بيان داشت : دشمن خيال مي کند با تهاجمات خود مي تواند انقلاب را نابود کند و ارزش هاي ما را از ما بگيرد . اما بسيج هميشه در صحنه حاضر بوده و حتي ما شاهد اين هستيم که استادان ، کارکنان و دانشجويان ما در دانشگاه ها بسيجي هستند . تمام اين ملت بسيجي هستند و تا جان در بدن دارند ، از کيان ايراني و ارزش هاي اسلامي خود دفاع خواهند کرد و هرگز نخواهند گذاشت که دشمن خيال تجاوز به اين کشور را در ذهن خود بپروراند .
وي اظهار اميدواري کرد : با به ياد آوردن ارزش هاي اسلامي و ايراني در اين روزها همه ما مي توانيم به وظيفه ديني و  خطيري که شهدا» برعهده ما گذاشته اند ، به خوبي عمل کنيم . در پايان اين مراسم از بسيجيان نمونه دانشگاه واحد کرج تقدير به عمل آمد .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته