جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/04/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 3922

 وزير كشور: تعداد نمايندگان مجلس نهم به 310 نفر افزايش مي يابد 

وزير کشور با اشاره به تصويب لايحه افزايش تعداد نمايندگان مجلس در دولت و ارائه آن به مجلس شوراي اسلامي گفت: چنانچه اين طرح سريعتر در مجلس مورد رسيدگي و تصويب قرار گيرد مجلس نهم 310 نماينده خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفي محمد نجار در حاشيه جلسه هيئت دولت در جمع خبرنگاران ضمن اعلام اين خبر تصريح کرد: بر اساس اصل 64 قانون اساسي دولت اجازه دارد هر 10 سال پيشنهاد افزايش 20 نماينده را به تعداد نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ارائه کند که بر همين اساس امروز لايحه اي به اين منظور در دولت به تصويب رسيد و به زودي به مجلس ارائه خواهد شد .

وي ضمن اظهار اميدواري براي رسيدگي سريع اين لايحه در مجلس شوراي اسلامي پيش بيني کرد مجلس نهم با تصويب اين لايحه تعداد نمايندگان مجلس نهم 310 نفر خواهد بود.

نجار در عين حال افزود: در اين لايحه بحث اصلاح حوزه هاي انتخابيه نيز مورد توجه قرار گرفته است و براي اين لايحه مدت يک سال کار کارشناسي صورت گرفت .وزير کشور همچنين از افزايش تعداد حوزه هاي انتخابيه خبر داد و گفت: بر اساس لايحه تصويب شده در دولت حوزه هاي انتخابيه از 207 حوزه به 223 حوزه افزايش خواهد يافت. .

وي همچنين در پاسخ به سئوالي در خصوص انتخاب استاندار فارس نيز گفت:بررسي بر روي فرد مورد نظر جهت استانداري فارس در دستور کار بوده و فعلا نهايي نشده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرز پر گهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته