جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/04/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 3922

 آيت الله هاشمي رفسنجاني:
 متخصصاني که از ايران مهاجرت کرده اند بايد به ايران بازگردند 

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: شرايط بايد به‌گونه‌اي فراهم شود که متخصصاني که از کشور مهاجرت کرده‌اند، احساس کنند کشور در مسير توسعه و ساختن خود به آنها نياز دارد و زمينه براي فعاليتشان فراهم است و به کشور باز گردند.

به گزارش مهر، آيت‌الله اکبر هاشمي رفسنجاني در ديدار جمعي از فعالان حوزه نفت و گاز در بخش‌هاي خصوصي و دانشگاهي کشور اساس سند چشم‌انداز بيست ساله توسعه کشور را دانش‌محوري عنوان کرد و گفت: نيروي انساني به عنوان مهمترين عامل افزايش بهره‌وري نقش اصلي در توسعه کشور را به عهده دارد.وي افزود: بخش خصوصي بهترين ظرف براي جذب نيروي انساني متخصص و محقق براي رشد علمي و فن‌آوري کشور است و تقويت آن مي‌تواند بسياري از مشکلات کشور را حل کند و به اين موضوع در سياست‌هاي کلي اصل 44 توجه شده است.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام عدم توجه به سياست‌هاي کلي و برنامه‌هاي توسعه و همچنين پشتيباني ضعيف از بخش خصوصي، بي‌توجهي به نيازهاي انساني و مادي نخبگان و متخصصان و عدم ثبات مديريت در حوزه‌هاي مياني را از عوامل مؤثر براي عدم شکل‌گيري بخش غيردولتي فعال عنوان کرد و گفت: اجراي صحيح خصوصي‌سازي به همان صورت که در سياست‌هاي کلي اصل 44 به آن تأکيد شده بود، مي‌توانست زمينه‌هاي لازم براي تقويت اقتصاد کشور را فراهم سازد. وي تأکيد کرد: شرايط بايد به‌گونه‌اي فراهم شود که متخصصاني که از کشور مهاجرت کرده‌اند، احساس کنند کشور در مسير توسعه و ساختن خود به آنها نياز دارد و زمينه براي فعاليتشان فراهم است و به کشور باز گردند.

در ابتداي اين ديدار جعفر توفيقي، شمس اردکاني، درخشان، معظمي، پيوندي و آشتياني هر کدام به اختصار مطالبي را در خصوص مسائل توسعه کشور به ويژه در حوزه نفت و گاز به اطلاع رساندند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرز پر گهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته