جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/04/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3923

 ديدار رييس مجلس و آيات عظام سبحاني، واعظ طبسي و علم‌الهدي با آيت الله العظمي صافي گلپايگاني 

آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني به مشهد مقدس سفر كرد و در جريان اين سفر، رئيس مجلس شوراي اسلامي، آيت‌الله العظمي سبحاني، آيت‌الله واعظ طبسي و آيت‌الله علم‌الهدي با اين مرجع تقليد ديدار كردند.

به گزارش ايسنا، دكتر لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي با حضور در محل اسكان اين مرجع تقليد در مشهد مقدس با وي ديدار و گفت‌وگو كرد. در اين ديدار كه به صورت محرمانه و در فضايي صميمي برگزار شد، رئيس مجلس گزارشي از طرح‌ها و برنامه‌هاي مجلس شوراي اسلامي، اقتصاد داخلي و اوضاع منطقه ارائه كرد.

صافي گلپايگاني نيز در اين ديدار با تبريك دهه‌ فرخنده‌ مهدويت، بيانات و رهنمودهاي مبسوطي را پيرامون مسائل مهم مملكتي همچون گراني و تورم و ضرورت ملاحظه‌ اقشار آسيب‌پذير و همچنين بيداري مسلمانان منطقه ايراد كرد. آيت‌الله العظمي سبحاني نيز با حضور در محل اقامت آيت‌الله العظمي صافي در مشهد مقدس با وي ديدار و گفت‌وگو كرد.

در اين ديدار، ضمن گفت‌وگو پيرامون برنامه‌هاي حوزه‌هاي علميه بر آمادگي طلاب براي پاسخ‌گويي به شبهات، خرافات و افكار انحرافي تاكيد شد و حضرات آيات تصميماتي را در اين زمينه اتخاذ كردند. همچنين آيت‌الله واعظ طبسي توليت آستان مقدس حضرت امام رضا (ع) با آيت‌الله صافي ديدار و گفت‌وگو كرد.

در اين ديدار، آيت‌الله واعظ طبسي ضمن خير مقدم و خوش‌آمد به آيت‌الله صافي گلپايگاني، براي اين مرجع تقليد در طول اقامت در مشهد مقدس آرزوي توفيقات و استفاده از معنويات آستان قدس رضوي را مسئلت كرد.

آيت‌الله صافي نيز با تبريك عيد سعيد ميلاد حضرت بقيه‌الله الاعظم تصريح كرد: آستان ملك‌پاسبان حضرت ثامن الائمه (ع)، پايگاه بزرگ معنوي جهان اسلام است كه مسلمانان آن را قبله آمال و آرزوهاي خود مي‌دانند و بحمدالله مردم به آن توجه خاصي دارند.

وي ضمن تقدير و تشكر از پيشرفت‌هاي بزرگي كه در بناي مقدس آستان قدس رضوي حاصل شده است، خطاب به واعظ طبسي افزود: همت والا و اخلاص جنابعالي در توسعه حرم مطهر و صحن‌هاي متبركه كاملا مشهود است. آيت‌الله علم‌الهدي نيز با آيت‌الله صافي گلپايگاني ديدار و گفت‌وگو كرد. آيت‌الله علم‌الهدي در اين ديدار گزارش كوتاهي از وضعيت شهر مشهد مقدس و حوزه علميه اين شهر، ارائه كرد.

آيت‌الله صافي گلپايگاني ‌نيز ضمن تاكيد بر لزوم حفظ و نگهداري چهره‌ مذهبي شهر مقدس مشهد رهنمودهاي لازم را ارائه و از فعاليت‌ها و مواضع آيت‌الله علم الهدي تقدير كرد. اين مرجع تقليد در بيانات خود نسبت به فريضه‌ امر به معروف و نهي از منكر و نظارت همگاني مردم در اجراي احكام شرعي و حفظ حجاب و عفاف اسلامي در شهر مقدس مشهد كه افتخار مجاورت بارگاه ملكوتي حضرت ثامن الائمه (ع) را دارد، رهنمودهايي ارائه كرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرز پر گهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته