جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/05/06 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 3932

 رييس دانشگاه آزاداسلامي زنجان:
 جهاد دانشگاهي در عرصه توليد علم، تأثيرگذار است 

رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان، گفت: استان زنجان در راستاي توسعه آموزش عالي داراي پتانسيل‌ها و ظرفيت‌هاي قابل توجهي است.

به گزارش ايسنا، اصغر پرتوي در حاشيه دومين نمايشگاه زنجان در مسير توسعه، با اشاره به اينكه بالاترين رشد در استان را در عرصه آموزش عالي، شاهد هستيم، اظهار كرد: استان زنجان در عرصه‌ آموزش عالي نسبت به ساير عرصه‌ها مانند كشاورزي، صنعت و خدمات، توسعه بيشتري داشته است و اين در حاليست كه توجه چنداني به آموزش عالي صورت نگرفته است. وي ادامه داد: در صورتي كه به صورت برنامه‌ريزي شده به مسئله آموزش عالي در استان توجه شود، قدر مسلم شاهد تأثيرات چشم‌گير آن در توسعه استان خواهيم بود، چرا كه عرصه آموزش عالي اين پتانسيل را دارد كه بيشتر از ساير عرصه‌ها‌ رشد داشته باشد. رييس دانشگاه آزاداسلامي واحد زنجان با بيان اينكه فرآيند دانشگاه آزاد اسلامي يك كار جهاني است، افزود: كلمه جهاد نشان‌دهنده فعاليت با اخلاص، جديت، تلاش و نيت پاك است و بر گرفته از شعارها و انگيزه‌هاي اسلامي مي‌باشد.

وي با يادآوري اينكه پس از پيروزي انقلاب اسلامي، عرصه آموزش عالي ظرفيت پذيرش همه جوانان اين مرز و بوم را نداشت و اين مسئله دغدغه بزرگي براي مسئولان به‌شمار مي‌رفت، گفت: انقلاب اسلامي با فرهنگ اسلامي شكل گرفت و با توجه به ارزش بالايي كه به علم‌آموزي جوانان قائل بود، مسئولان امر تلاش كردند از همه پتانسيل‌هاي موجود در جامعه استفاده كنند و به شكل جهادي و تقريباً با امكاناتي نزديك به صفر و با حمايت معنوي امام راحل، دانشگاه‌ آزاداسلامي تأسيس شد تا همه جوانان بتوانند به علم‌آموزي در سطح‌هاي بالاتري بپردازند.

پرتوي همچنين با بيان اينكه جهاد دانشگاهي زنجان يك مركز پژوهشي است و در عرصه توليد علم و دست يافتن به فناوري‌هاي نوين مي‌تواند بسيار تأثيرگذار باشد، گفت: جهاد دانشگاهي مي‌تواند در كنار ساير دانشگاه‌هاي استان در راستاي توسعه استان و دست يافتن به فناوري‌هاي نوين مؤثر بوده و جايگاه استان را از لحاظ علمي توسعه دهد.

وي با يادآوري اينكه جهاد دانشگاهي در سال‌هاي اخير فعاليت‌هاي چشم‌گيري در راستاي توسعه علمي استان داشته است، خاطرنشان كرد: اين مسئله كاملاً مشهود است كه جهاد دانشگاهي نسبت به سال‌هاي قبل بسيار فعال‌تر حركت مي‌كند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
گزارش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته