جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/05/06 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 3932

 آخرين بازي آسان تيم ملي تا جام‌جهاني 

مرحله دوم از مسابقات فوتبال انتخابي جام جهاني 2014 در قاره آسياامشب به اتمام مي رسد و 15 تيم برتر براي حضوردرمرحله سوم اين رقابتها انتخاب مي‌شود که به احتمال فراوان يکي از آنها تيم ايران خواهد بود، مگر اينکه مالديو چيزي فراترازشگفتي را رقم بزند.

پيروزي 4 بر صفر تيم ملي فوتبال کشورمان مقابل مالديو در بازي رفت از مرحله دوم مسابقات فوتبال انتخابي جام جهاني 2014 در قاره آسيا اگردان کارلوس کي‌روش را در آستانه صعود به مرحله سوم اين رقابت‌ها قرار داده است، مگر اينکه در بازي برگشت دو تيم که قراراست ساعت20:30 دقيقه امشب درورزشگاه اينترنشنال شهر ماله برگزار شود، اتفاقي دوراز ذهن رقم بخورد که آنهم تقريبا غيرممکن است.تيم ملي فوتبال مالديو براي جبران شکست ديدار رفت و اينکه راهي مرحله سوم از مسابقات فوتبال انتخابي جام جهاني 2014 در قاره آسيا شود، بايد به تيم کشورمان بيش از چهار گل زده و گلي را دريافت نکند.

تيم ملي فوتبال مالديو که درپنج بازي گذشته خود مقابل تيم ايران، هميشه بازنده بود، 37 گل دريافت کرده و گلي را به ثمر نرسانده است، بايد چيزي فراتر از معجزه را خلق کند تا با شکست تيم کي‌روش يک گام به جام جهاني نزديک شود.

با اين شرايط مالديو توانايي شگفتي سازي را ندارد و مي توانيم تيم ايران را در مرحله سوم انتخابي جام جهاني ببينم.با بردي که تيم ملي فوتبال کشورمان در بازي رفت مقابل مالديو کسب کرد، در آستانه صعود به مرحله سوم انتخابي جام جهاني قرار گرفت.

با توجه به شرايطي که تيم‌هاي ملي فوتبال ايران و مالديو دارند، شکست تيم کشورمان در بازي برگشت تقريبا بعيد است با اين شرايط کي‌روش دو انتخاب پيش رو دارد، اينکه تيم ملي را به گونه‌اي آماده کند که با يک برد پرگل مهياي مرحله سوم انتخابي جام جهاني شود يا اينکه به بازي با تيم 151 رنکينگ فيفا به چشم يک بازي تدارکاتي نگاه کرده و شاگردانش را بيازمايد.

براي کي‌روش که نشان داده مربي آينده نگري است، انتخاب گزينه دوم متحمل تر به نظر مي رسد.بازي با مالديو آغاز راه طولاني تيم ملي فوتبال کشورمان براي حضور در جام جهاني 2014 و آسان‌ترين بازي اين تيم تا برزيل است.

پس از بازي با مالديو ديدارهاي دشوار تيم ملي آغاز مي شود و حريفان آسيايي که به مراتب قدرتمندتر از مالديو هستند به مصاف تيم کشورمان خواهند آمد.بازي با اين تيم‌ها نيازمند تدارکي بهتر و بيشتر است، همانگونه عباس ترابيان، سرپرست تيم ملي تاکيد کرد، براي مرحله سوم انتخابي جام جهاني تيم ملي تدارکاتي ويژه خواهد داشت، البته مطابق با نياز اين تيم و حريفاني که در قرعه کشي روز نهم مرداد انتظار تيم کي‌روش را مي کشند.

تيم‌هاي ملي فوتبال ايران و مالديو تا به امروز پنج بار باهم بازي کرده‌اند که حاصل اين پنج بازي پنج پيروزي براي تيم ملي فوتبال کشورمان بوده است.نخستين بازي تيم‌هاي ملي فوتبال ايران و مالديو در تاريخ 2 ژوئن 1997 در چارچوب مسابقات فوتبال مقدماتي جام جهاني 1998 برگزار شد که اين بازي به برتري 17 بر صفر تيم کشورمان انجاميد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
گزارش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته