جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/09/16 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - پنجشنبه نسخه شماره 2646

 با اخذ موافقت وزارت بازرگاني ;
  مازاد توليد کارخانه سيمان اردبيل در اختيار استان قرار مي گيرد 

اردبيل - خبرنگار آفرينش
استاندار اردبيل گفت : با اخذ موافقت وزارت بازرگاني بيش از يک هزار تن مازاد توليد کارخانه سيمان اردبيل تا پايان سال آينده در اختيار استان قرار خواهد گرفت .
به گزارش خبرنگار ما ، علي نيکزاد در جلسه کارگروه توسعه صادرات غيرنفتي استان با بيان اين مطلب افزود : ظرفيت توليد کارخانه سيمان اردبيل روزانه از 2 هزار و 100 تن به 3 هزار تن افزايش خواهد يافت و اين امر نياز استان و ديگر استان هاي همجوار را پاسخ خواهد داد .
وي در ادامه گفت : هيات دولت در هيجدهمين جلسه استاني خود با ارتقاي گمرکات استان به سطح اداره کل موافقت کرده و با هدف تسهيل فرايند صادرات از منطقه ضروري است مديريت گمرکات استان با هماهنگي لازم در تحقق اين امر تلاش کنند .
وي با اشاره به اينکه هم اکنون برخي از توليدات استان از ديگر گمرکات کشور صادر مي شود ، بر اخذ مجوزهاي لازم براي فراهم کردن زمينه صادرات فرش از گمرکات استان تاکيد کرد و افزود : تلاش براي شناسايي و رفع موانع موجود در مسير صادرات غيرنفتي ، برنامه ريزي براي ارتقاي دانش و فرهنگ صادرات و توسعه تجارت الکترونيک ضرورتي اجتناب ناپذير است و کارگروه توسعه صادرات غيرنفتي استان بايد با رويکردي ويژه در جهت عملياتي شدن اين موارد تلاش کند .
نيکزاد از موافقت دولت با تاسيس منطقه ويژه اقتصادي در استان خبر داد و تصريح کرد : به لحاظ اينکه عملياتي شدن اين تصميم منوط به موافقت مجلس است ، لذا ارائه پيشنهاد در قالب لايحه در اين خصوص از ناحيه دولت در حال پيگيري است . در اين جلسه رئيس سازمان بازرگاني استان نيز گفت : در هشت ماهه گذشته بيش از 45 ميليون دلار کالا از گمرکات استان صادر و 85 ميليون دلار کالا وارد شده است .
ياور صفرپور از صدور 151 فقره کارت بازرگاني در مدت ياد شده خبر داد و گفت : ميزان سهميه ارزي جذب شده مربوط به مبادلات مرزي در 8 ماه منتهي به اواخر آبان ماه سال جاري 4/3 ميليون دلار بوده است .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
فرم انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد اسلامي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته