جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/06/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 3953

 محمد باقري معتمد تکواندوکار وزن سوم ايران:
  بدنم خالي بود 

محمد باقري معتمد تکواندوکار وزن سوم ايران در مورد دلايل ناکامي‌اش در مسابقات تکواندوي يونيورسياد 2011 چين گفت: پس از حضور در مسابقات انتخابي المپيک و کسب سهميه حضور در اين رقابت‌ها، دوران ريکاوري را سپري مي‌کردم و در مقطعي هم از شرکت در يونيورسياد عذرخواهي کردم.

وي درباره دليل شكست از حريف اسپانيايي و حذف از بازي‌هاي دانشجويان گفت: حريف اسپانيايي را در فينال جام جهاني «ارومچي» شكست داده بودم تا بعد از 10 سال ايران قهرمان جام جهاني شود. در ابتداي مسابقه او يك ضربه بالا به من زد كه به من اصابت نكرد، من به سرمربي گفتم كه كارت بكشد تا فيلم بازي بازبيني شود، چرا كه ضربه به من نخورده بود.

وي ادامه داد: در جريان مسابقه هم يك ضربه ديگر زد و دوباره همان اتفاق قبلي افتاد، ولي اين بار كارتي نداشتم كه اعتراض كنم. در مجموع شش امتياز به او دادند. نمي‌دانم شايد خواست خدا بود، خودم شوكه‌ شدم، فكر مي‌كنم جبران شش امتياز با يك رقيب معمولي هم كار سختي است، من در حد توانم تلاشم را كردم، ولي نتوانستم جبران كنم.

نايب قهرمان جهان در سال 2011 خاطر نشان كرد: دو روز مانده به آغاز بازي‌هاي دانشجويان به من خبر دادند كه يكي از بازيكنان مصدوم شده و من بايد به اردو بروم. در ماه مبارك رمضان روزه گرفتم و يك كسالت كوچك هم داشتم و نتوانستم آن طور كه بايد آماده شوم. انصرافم را قبلا داده بودم، ولي كادر فني خواهش كرد كه شركت كنم. چون نمي خواستم تيم ناقص باشد، آمدم. من آبرويم را در اختيار تيم گذاشتم، آبرويي كه در چندين و چند سال در مسابقات رسمي حفظ كرده بودم و مدال داشتم.

محمد باقري معتمد با بيان اين كه در اين بازيها آبرويم به خطر افتاد، ادامه داد: به خاطر عرق ملي دوست نداشتم تيم ايران ناقص اعزام شود، برخي از تكواندوكاران اولين تجربه برون مرزي شان را دارند، نمي‌خواستم احساس خطر كنند. در عمل انجام شده قرار گرفتم و هيچ انگيزه‌اي نداشتم. من همانند كساني كه براي جنگ به جبهه رفتند، براي نتيجه‌ گيري خوب به چين آمدم.

ملي پوش المپيكي تكواندو ايران افزود: فقط دو روز با تيم تمرين كردم، برايم سخت بود كه به اين بازي‌ها بيايم و خوب ظاهر شوم. يك ماه قبل در انتخابي المپيك شركت كردم. داشتم استراحت مي‌كردم براي اردوهاي بعدي. اين شكست برايم خيلي سنگين تمام شد، هدفم المپيك است. به سادگي به اينجا نرسيدم كه به راحتي ميدان را خالي كنم و جايم را به كس ديگري بدهم. همه محمد باقري معتمد را مي‌شناسند، من بازيكني نيستم كه با يك باخت ميدان را خالي كنم.

وي يادآور شد: كادر فني تيم دانشجويان شرايط ما را مي‌دانست و پذيرفته بود، ولي هادي ساعي كه من به او ارادت زيادي دارم و نمي توانم حرفش را زمين بگذارم، فرداي آن روز از من خواست كه در مسابقه شركت كنم و من به خاطر شخص ساعي آمدم.وي در پايان با بيان اين كه به استراحت نياز دارم، گفت: بدنم براي مسابقات خالي بود، معتمد هميشگي نبودم، فشار زيادي روي من بود، مسابقات قهرماني جهان و انتخابي المپيك كار سنگيني بود كه تحمل كردم. درست است كه دوست داشتم به اين بازي‌ها بياييم، ولي براي موقعي بود كه با تمرين مي‌آمدم. عوامل من را طوري دلسرد كردند كه ابتدا انصراف دادم، ولي دو روز مانده بود به مسابقات جايگزين رفيعي شدم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته