جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/09/25 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - شنبه نسخه شماره 2653

 چگونه مقام ششمي ايران تثبيت شد
 مدال طلاي باارزش رضا يزداني 

رضا يزداني جوان افتخار آفرين کشتي کشورمان با طلاي ارزشمند خود، مقام ششم کاروان ورزشي ايران را در بازي هاي آسيايي   2006 دوحه قطر تثبيت کرد.
به گزارش سايت خبري سازمان تربيت بدني ، وضعيت در يک روز به پايان پانزدهمين دوره بازي هاي آسيايي دوحه قطر به گونه اي در آمده بود که يک لحظ غفلت و عدم دريافت مدال طلا توسط رضا يزداني ، مي توانست به قيمت از دست رفتن مقام ششمي بازي هاي آسيايي براي کاروان ورزش ايران تمام شود.
آن هم در رقابت با ازبکستان و قطر ميزبان بازي ها که مترصد به زير کشيدن تيم ايران بودند.
ازبک ها در فينال 4 وزن دوم رقابت هاي کشتي آزاد سه نماينده داشتند که پيشاپيش دو طلاي شان در اوزان 55 و 120 کيلوگرم قطعي بود. در اين بين مي ماند طلاي 84 کيلو که در حضور کشتي گير قدرتمندي چون رضايزداني ما هم ته دلمان قرص بود که با کسب مدال طلاي يازدهم جايگاه ششمي مان در بازي هاي آسيايي دوحه تثبيت شده است.
در حقيقت ازبک ها اگر به آرتور تايمازوف مي نازيدند ما هم به يک جوان دلاور مازندراني فخر مي فروختيم که همچون شير بر روي تشک مبارزه اقتدار داشت و با اشتهاي سيري ناپذير خود قادر بود پشت هر حريفي را به تشک بمالد.
رضا يزداني که اين شايستگي را نيز داشت که در رقابت هاي جهاني چين از سکوي قهرماني دنيا صعود کند، در دوحه و در راه کسب مدال طلاي بازي هاي آسيايي هيچ حريفي را جلودار خود نديد. يزداني در فينال حريف ازبک خود را طي دو تايم با قدرت شکست داد تا با طلاي خود پيام آور شادي براي کاروان ورزش ابران در بازي هاي آسيايي باشد.
بدين ترتيب و با طلاي يزداني کشتي آزاد ايران در بازي هاي آسيايي   4 طلايي شد تا با احتساب مدال نقره فردين معصومي در   120 کيلو گرم ، کشتي عملکردي خوب و روشن از خود بر جاي بگذارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
دانشگاه و انديشه
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته