جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/09/25 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - شنبه نسخه شماره 2653

  همايش شهرداران يزد در محل سازمان همياري شهرداري ها برگزار شد
 شهرسازي ماشين محور است 

 يزد - خبرنگار آفرينش
به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي استانداري يزد با هدف بررسي منابع درآمد پايدار براي شهرداري ها و بهره گيري از مشارکت هاي مردمي براي دستيابي به اين اهداف ، همايش شهرداران استان در محل سازمان همياري شهرداري ها برگزار شد .
در اين همايش مدير کل شهر و روستاي استانداري در سخناني اظهار داشت : بهتر است شهرداري ها منبعد براي تبليغات نامزدهاي انتخاباتي محل هاي مناسبي را ايجاد کنند تا از مکدر شدن چهره شهرها جلوگيري و هزينه پاکسازي شهر بعد از برگزاري انتخابات  به حداقل برسد .
مهندس محمدعلي آزادي با تاکيد بر لزوم حضور پر شور مردم در تمامي همه پرسي ها گفت : هر چه راي منتخبين بيشتر باشد عملکرد آنها قوي تر و موثرتر خواهد بود و در اين راستا بالا بردن انگيزه مردم و جلب توجه آنان به اهميت شوراها و مجلس خبرگان رهبري در زندگي شخصي و اجتماعي و پايداري نظام مي تواند خيلي موثر باشد .
وي لزوم مناسب سازي فضاي شهري براي معلولان را خاطرنشان کرد و افزود : بايد فعاليت هاي قابل توجهي در راستاي بهبود وضعيت زندگي اين افراد در جامعه صورت گيرد .
وي با بيان اينکه بودجه سال 86 در دست تنظيم است ، قرار دادن قسمتي از شهر جهت مناسب سازي معلولين ، کودکان و بزرگسالان به عنوان يکي از پروژه هاي اساسي شهرداري را يادآور شد و افزود : خدمت بيشتر ، بهتر و انس و الفت مردم با شهرداري را افزايش مي دهد .
آزادي تصريح کرد : شهرسازي ما در حال حاضر به جاي اينکه انسان محور باشد ، ماشين محور است و اين معضل بايد اصلاح شود و شهرداري ، شهر را براي مردم طراحي کند .
وي گفت : استفاده از اعتبارات بايد بر اساس ضوابط باشد .
مدير کل شهر و روستاي استانداري گفت: شهرداري ها مي توانند در چهارچوب ضوابط به امر برگزاري انتخابات کمک کنند .
وي افزود : براي سال 84 و 85 بايد حسابرس انتخاب شود و شوراي شهر ضمن توجه به موضوع حسابرسي از کپي گويي پرهيز و در خصوص بندهاي گزارش حسابرسي براي شهرداري ها تعيين تکليف کنند و پيگيري هاي قانوني جهت اجراي آن تکاليف نيز انجام دهند تا کليه هزينه ها و فعاليت هاي انجام شده در خصوص حسابرسي معنادار و موثر واقع شود و شايد مهم ترين قسمت در امر حسابرسي همان پيگيري انجام تکاليف و نهايتا اصلاح ضعف هاي احتمالي اعلام شده باشد .
در اين جلسه منابع مختلف درآمد شهرداري ها و تاثيرات آن در اقتصاد شهري ، فرهنگ شهر و رونق ساخت و ساز و ديگر زمينه هاي متاثر از عملکرد شهرداري براي کسب درآمد بررسي شد .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
دانشگاه و انديشه
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته