جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/09/25 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - شنبه نسخه شماره 2653

  افزايش سرانه فضاي سبز کاشان 

 کاشان - خبرنگار آفرينش
طي دو سال و نيم گذشته سطح فضاي سبز شهر کاشان با بيش از يکصد و چهل درصد افزايش به 680 هکتار رسيده است .
مهندس سيدحسين طباطبايي شهردار کاشان با اعلام اين خبر گفت : در اين مدت 400 هکتار به سطح فضاي سبز اين شهر افزوده شده که به اين ترتيب سرانه فضاي سبز کاشان از 10/8 به 25/2 مترمربع در سال جاري افزايش يافته است .
وي افزود : اين ميزان 222 هزار مترمربع فضاي سبز پارک ها ، ميادين و بلوارهاي جديد شهر را شامل مي شود که با بيش از 20 هزار متر سيستم آبياري قطره اي و باراني لوله گذاري و تجهيز شده است .
وي بهينه سازي مصرف آب فضاهاي سبز، رله کردن 10 حلقه چاه و 40 کيلومتر لوله گذاري در سطح شهر را ، از اقدامات موثر براي نيل به اين ميزان افزايش سطح فضاي سبز شهر کاشان از سوي اين شهرداري دانست و گفت : با توجه به اقليم گرم و خشک کاشان سرانه 25/2 مترمربعي فضاي سبز اين شهر ، ميزان قابل قبولي مي باشد .
شهرداري کاشان همچنين با اشاره به افزايش بهره وري از منابع آبي و جلوگيري از هدررفت آب ، بالا بردن بازده آبياري به عنوان اصلي ترين شاخص هاي حفظ و توسعه فضاي سبز ، ايجاد طرح هاي عظيم فضاي سبز و جنگلکاري در حاشيه شهر را ، از اساسي ترين راه هاي جلوگيري از تصرفات زمين هاي دولتي توسط افراد سودجو (زمين خواري) عنوان کرد . اقليم گرم و خشک کاشان و کمبود منابع آبي ، از مهم ترين موانع توسعه فضاي سبز کاشان به شمار مي رود .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
دانشگاه و انديشه
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته