جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/08/04 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4005

 فرهنگ دانشگاه 

 دبير منطقه شش دانشگاه آزاد اسلامي در جمع اعضاي معاونين و روساي دفاتر فرهنگي منطقه:

حرکت دانشگاه آزاد اسلامي در راستاي منويات مقام معظم رهبري است

دکتر مجتبي علوي فاضل دبير منطقه شش دانشگاه آزاد اسلامي با اعلام اين مطلب افزود: دانشگاه آزاد اسلامي توانسته همواره در عرصه هاي فرهنگي، منويات مقام معظم رهبري را به عينيت برساند.به گزارش آفرينش، وي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي در امور فرهنگي هميشه رو به پيشرفت بوده و توانسته در سالهاي متوالي مقام هاي برتر در عرصه هاي فرهنگي و بخصوص در اقامه فريضه نماز رادر کشور کسب نمايد و اين نشان دهنده عزم جدي مسئولين اين مجموعه عظيم علمي فرهنگي، در نهادينه ساختن توسعه و ترويج فرهنگ ديني اسلامي در محيط دانشگاهي است.دکتر مجتبي علوي فاضل با اشاره به سي امين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي در سال آينده از مسئولين دفاتر فرهنگي واحدها خواست تا نخبگان، ممتازان و فعالين برتر حوزه هاي مختلف فرهنگي و قرآني را جهت تجليل به دبيرخانه استاني اين ستاد معرفي، تا به گونه ي شايسته مورد تجليل قرار گيرند.

دبير منطقه شش دانشگاه آزاد اسلامي توفيقات دانشگاه را در تمام عرصه هاي فرهنگي بيشمار دانست و افزود: بايد تلاش کنيم تا گوشه ايي از اين موفقيت ها را به درستي و واقع بينانه معرفي و تبيين نماييم، تا از زحمات تلاشگران اين عرصه قدرداني گردد.وي تصريح نمود: در سي امين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي اين بستر فراهم شده تا از موفقيت هاي حاصله تجليل و براي يک جهش بزرگ فرهنگي ديگر در دهه چهارم حيات با برکت دانشگاه مهيا شويم.

رئيس کميته فرهنگي منطقه شش دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به نزديکي ماه هاي محرم و صفر خواستار اهتمام ويژه مسئولين دفاتر فرهنگي واحدها و مراکز آموزشي منطقه شش دانشگاه در فراهم سازي فضاي معنوي و فرهنگ عفاف و حجاب در واحدهاي دانشگاهي منطقه شد و ادامه داد: از هم اکنون بايد با برنامه ريزي دقيق همانند استفاده از برنامه هاي نمادين و معنوي-مذهبي، فرهنگ عاشورايي را در دانشگاه داشته باشيم. دکتر مجتبي علوي فاضل با تقدير از اساتيد و کارکنان واحدهاي دانشگاهي در رعايت اخلاق اسلامي خواستار رعايت دقيق پوشش اسلامي توسط تمامي ارکان دانشگاه شد.

وي تکريم اساتيد و کارکنان و دانشجويان را از سياست هاي فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي برشمرد و ادامه داد: عده بسيار قليلي نبايد باعث شوند که جايگاه ديگران را مخدوش کنند و رعايت حداقل هاي حجاب اسلامي مصداق بارز آن است.وي همچنين از برگزاري نخستين دوره فرهنگي اساتيد منطقه در مشهد مقدس در نيمه اول آبان ماه امسال خبر داد و افزود: در اين دوره که نخستين دوره آن در سطح منطقه شش مي باشد تلاش مي گردد تا بهره لازم را از مدرسين ارزشمند حوزه و دانشگاه برده و با توشه ايي مناسب براي ايستادگي در برابر تهاجم فرهنگي تجهيز شويم.

رئيس کميته اجرايي کرسي هاي نظريه پردازي منطقه 10

ايجاد فرصت براي طرح نظريات و نقدهاي جديد در فضاهاي علمي و تخصصي اولويت منطقه 10 است

رئيس کميته اجرايي کرسي هاي نظريه پردازي ، نقد و مناظره منطقه 10 گفت : ايجاد فرصت شايسته براي طرح نظريات و نقدهاي جديد در فضاهاي علمي و تخصصي از اولويت هاي منطقه 10 دانشگاه آزاد اسلامي است . به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد علي آباد کتول، دکتر عليرضا ايرانبخش با بيان اين مطلب که معاونت پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي در راستاي فرمايشات مقام معظم رهبري و به منظور توسعه فضاي آزاد انديشي و توليد علم نسبت به تهيه و تدوين آيين نامه کرسي هاي نظريه پردازي ، نقد و مناظره مبادرت نموده است ، ترويج آگاهي و بسط انديشه علمي در محيط علمي و فرهنگي دانشگاه بر اساس مباني اسلامي ، ايجاد بستر مناسب جهت ارائه نقطه نظرات صاحبان علم و انديشه، استفاده از توان فکري و معرفي نخبگان دانشگاهي جهت پاسخگويي به نيازهاي فرهنگي و فکري جامعه و مقابله با بحرانهاي فرهنگي و فکري منحط بيگانه را از جمله اهداف برگزاري کرسي هاي نظريه پردازي در دانشگاه آزاد اسلامي عنوان کرد و افزود : خوشبختانه فعاليت کميته کرسي هاي نظريه پردازي منطقه 10 در بين ديگر مناطق دانشگاهي بسيار چشمگير بوده است و کليه واحدهاي دانشگاهي منطقه با بهره گيري از همه ظرفيت ها و توانايي هاي موجود همگام با هدايت ، پشتيباني و مديريت خلاق و هوشمندانه دکتر محمدرضا مقدم ، رئيس منطقه 10 نسبت به ايجاد فرصت شايسته براي طرح نظريات و نقدهاي جديد در فضاهاي علمي و تخصصي برنامه ريزي نموده اند . رئيس کميته پژوهش فناوري منطقه 10 دانشگاه آزاد اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود برگزاري همايش ملي نقش کرسي هاي نظريه پردازي در توسعه علمي کشور در واحد گرگان ، برگزاري کارگاه منطقه اي "چيستي و چگونگي کرسي هاي نظريه پردازي ، نوآوري ، نقد و مناظره " با حضور اساتيدي همچون دکتر نويدي و دکتر ترابي در واحد علي آبادکتول ، برگزاري اولين کرسي ترويجي کرسي هاي نظريه پردازي ، نوآوري ، نقد و مناظره دانشگاه آزاد اسلامي با عنوان " اسلام و روابط بين الملل " بر اساس طرح نامه حضرت آيت اله حسيني شاهرودي در واحد علي آبادکتول و برگزاري نشستهاي تخصصي کرسي هاي نظريه پردازي منطقه 10 در واحدهاي دانشگاهي منطقه را از جمله فعاليتهاي ثبت شده در عملکرد اين کميته برشمرد و از برگزاري همايش بين المللي نظريه پردازي و پيشرفت علوم انساني در آذرماه سال آينده خبرداد.

برگزاري همايش دشمن قسم خورده  در واحد شهر قدس

به همت دفتر فرهنگ اسلامي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهر قدس دومين نشست از سلسله نشستهاي نردبان که هر هفته برگزار مي گردد با موضوعيت دشمن قسم خورده با هدف بحث گفتگو پيرامون شيطان با حضور حجت الاسلام والمسلمين حسين مظفري از اساتيد موسسه آموزش پژوهشي امام خميني (ره) در سالن آمفي تاتر دانشکده فني مهندسي برگزارگرديد. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد شهرقدس ،در اين همايش حجت الاسلام مظفري سخنران اين همايش ، مباحث مبسوطي را در خصوص وجايگاه شيطان در منابع اسلامي واينکه شيطان بي شک دشمن اشکاري براي انسان است ودر قرآن چندمرتبه از دشمني شيطان بر انسان سخن به ميان آمده بيان نمود. وي گفت: عملکرد شيطان منحرف کردن اشخاص از طريق علايق لذتها ،وزينت هاي دينوي مي باشد همانطور که در روايات آمده شيطان از راه هايي بر افراد وارد مي شود که در آن ها موثر باشد . مظفري گفت : شيطان در پيشگاه خداوند قسم ياد کرده که همه انسانها را منحرف مي کند ودر اين راه تنها انسان هاي مخصوص در امان خواهند بود.واز معدود راه هاي رهايي از شيطان پناه بردن به خدا و ياد اوست و ما هر چه حدود الهي را رعايت کنيم به همان اندازه از شيطان دور خواهيم ماند .

برپايي نمايشگاه کتاب در واحد تهران جنوب

به همت دفتر فرهنگ اسلامي دانشکده مديريت و حسابداري دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب نمايشگاه کتابي در اين واحد برپا گرديد. به گزارش آفرينش، در اين نمايشگاه آثار معتددي از کتب مذهبي و علمي در معرض ديد دانشجويان قرار گرفت.

توسط واحد تاکستان اخذ شد؛

کسب کاپ قهرماني و 3 مدال برنز در المپياد مخترعين

تيم مخترعين دانشگاه آزاد اسلامي واحد تاکستان با حضور مقتدرانه خود در دومين المپياد سراسري مخترعين ، مبتکرين و نوآوران دانشگاه آزاد اسلامي موفق به کسب کاپ قهرماني فدراسيون جهاني IFIA وسه مدال برنز اين رقابتها گرديد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي واحد تاکستان دكتر وحيده تاجر با همكاري سيد مهدي سياه پوش معاون پژوهشي واحد توانستند با تهيه و ارائه شيشه هاي استحكام يافته به روش شيميايي با قابليت شكست متفاوت از شيشه هاي سکوريت كاپ قهرماني را از فدراسيون جهاني مخترعين IFIA را از بين طرح هاي نهايي شرکت کننده در اين دوره از مسابقات از آن خود نمايد.اين در حالي بود که علاوه بر کسب کاپ قهرماني سه شر کت کننده ديگر تيم واحد تا کستان به نام هاي دکتر داوود محمد زماني با طراحي و ساخت دبي سنج دقيق ماده موثر علف کش با رهيافت LFE با قابليت كاربرد در سم پاش در رشته کشاورزي ،علي رستمي با طراحي و پياده سازي سامانه تزريق مستقيم سم با استفاده از رهيافت (PWM ) در رشته مکانيک و همچنين عادل رنجي دانشجوي کارشناسي ارشد مکانزاسيون کشاورزي با ساخت ماشين وجين کن برنج از نوع موتور دار دوشي مناسب کشت سنتي و مکانيزه موفق به کسب 3 مدال برنز در دومين دوره از اين المپياد شدند.

رييس صندوق رفاه وزارت بهداشت:

بودجه امسال صندوق 200 ميليارد ريال شد

رييس صندوق رفاه دانشجويان وزارت بهداشت از افزايش 5 درصدي بودجه صندوق در مقايسه با سال گذشته خبر داد. به گزارش ايسنا، فرهاد جعفري با اشاره به افزايش 5 درصدي بودجه عمومي صندوق رفاه دانشجويان وزارت بهداشت، گفت: بودجه 90 صندوق 20 ميليارد تومان است. وي با بيان اينكه بودجه سال گذشته به صورت 100 درصد تخصيص نيافت، اظهار كرد: سال گذشته حدود 5/86 درصد بوجه تخصيص يافت كه اگر در سال جاري اين اتفاق رخ دهد مسلما با مشكل روبرو خواهيم شد و در واقع رشدي نخواهيم داشت. رييس صندوق رفاه دانشجويان وزارت بهداشت در خاتمه ابراز اميدواري كرد: اين اعتبار به صورت 100 درصد تخصيص يابد تا مشكلي در برنامه‌هاي صندوق با كمبود اعتبار ايجاد نشود.

ثبت نام مراسم ازدواج دانشجويي در واحد کرج

کرج – خبرنگار آفرينش

مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرج از ثبت نام جشن ازدواج دانشجويي در اين دانشگاه خبر داد.حجت الاسلام والمسملين فريد با اشاره به برگزاري هرساله جشن هاي ازدواج دانشجويي زير نظر اين دفتر اعلام کرد: زمان ثبت نام اينترنتي دانشجويان براي شرکت در اين مراسم از 17 مهرماه مصادف با سالروز تولد حضرت امام رضا(ع) آغاز شده است و تا 8 آبان ماه ادامه خواهد داشت.وي افزود: تحويل مدارک ازدواج تا 21 آبان ماه ادامه دارد.

حجت الاسلام والمسملين فريد خاطرنشان کرد: دانشجوياني مي توانند در اين مراسم شرکت کنند که حداقل يکي از زوجين دانشجو بوده و تاريخ عقد آنان از 1/7/89 تا 1/7/90 باشد.وي مدارک لازم براي تکميل ثبت نام را داشتن اصل پرينت فرم ثبت نام، اصل و کپي عقدنامه، اصل و کپي شناسنامه، اصل و کپي کارت دانشجويي، نيز اصل و کپي کارت ملي اعلام کرد که مي بايست به دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري واحد کرج واقع در ساختمان امام خميني(ره) واحد خواهران تحويل دهند. لازم به توضيح است دانشجويان واحدهاي نظرآباد، هشتگرد، علوم و تحقيقات البرز، ملارد و آموزشکده هاي عالي سماي کرج زير نظر واحد کرج ثبت نام مي نمايند.

برگزاري کارگاه هاي آموزشي براي ارتقاء سطح کيفي در واحد قائم شهر

محمدرضا برارپور مسئول دفتر نيروي انساني واحدگفت: درتداوم برگزاري کارگاههاي آموزشي سلسله کارگاه به منظور ارتقاء سطح آنچه کاربران بايد بدانند طي مدت 4 روز براي کارکنان برگزار گرديد. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد قائم شهر، برارپور از آموزش بعنوان مهمترين شاخصه هاي توسعه نيروي انساني نام برد و دراين راستا اظهار داشت: جهت ارتقاء سطح حرفه اي کارکنان و اعضاء هيئت علمي اقدام به برگزاري کارگاههايي تحت عنوان آنچه کاربران بايد بدانند طي مدت 4 روز جهت استفاده کارکنان واحد ، کارگاههاي اصول و مباني کارآفريني طي دو روز براي اعضاء هيئت علمي و سير تکاملي نظريه هاي سازماني و مديريت به مدت 2 روز ،مشکلات روان شناختي دانشجويان در 6 روز و روش شناسي تحقيق براي اعضاي هيئت علمي در مدت 4 روز برگزار گرديد.وي همچنين از برگزاري کارگاه آشنايي آمار و نرم افزار spss مقدماتي به مدت 3 روز ويژه اعضاء هيئت علمي خبر داد. برار پور در پايان از دانشگاه بعنوان مرکز توليد علم و به طبع آن استخراج توليدات علمي نام برد و ابراز اميدواري نمود تا هر آنچه در توان دارد را در خصوص برگزاري کارگاههاي فصلي مصروف دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته