جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/08/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4014

 احمدي نژاد در جشنواره شهيد رجايي:
 اجراي عدالت نبايد تحت تاثير "سياست‌بازي" و "باندبازي‌ها" قرار گيرد 

رئيس جمهورگفت: اصل تخلف، خارج از نظام بانکي رخ داده و در اين ميان افرادي از سوي قوه قضائيه بازداشت و اسم آنها منتشر شد اما اتهامشان اعلام نشد؛ بايد مراقب بود که آبروي افراد زير سؤال نرود. بايد مراقبت کرد اجراي عدالت تحت تأثير "سياست‌بازي" و "باندبازي‌ها" قرار نگيرد.به گزارش فارس، محمود احمدي‌نژاد رئيس‌جمهور در جشنواره شهيد رجايي که به منظور تقدير از خدمات کارکنان و دستگاه‌هاي برگزيده در امر خدمت‌رساني به مردم برگزار شد، با تأکيد بر اينکه بالاترين و ارزشمندترين نشان، مدال خدمتگزاري به مردم است، گفت: امروز خداوند اين توفيق را به ما عنايت کرده که رسماً خدمتگزار مردم باشيم، بنابراين مسئوليت‌مان نسبت به گذشته سنگين‌تر است.

رييس جمهور با بيان اينکه بايد تلاش کنيم به جايگاهي برسيم که تعهد به خدمتگزاري و خادم مردم بودن در کشور تبديل به فرهنگ عمومي شود، اظهار داشت: البته کارهاي خوبي بعد از پيروزي انقلاب اسلامي و چند سال اخير صورت گرفته اما روحيه خدمتگزاري هنوز به طور کامل در کشور نهادينه نشده است.

رييس جمهور با تاکيد بر اينکه با ايجاد دولت الکترونيک بسياري از رانت‌ها حذف خواهد شد، افزود: با گسترش دولت الکترونيک مي‌توان تمامي دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها را به يکديگر وصل کرد و حتي اين شبکه اين ظرفيت را دارد تا بسياري از خدمات بانکي را به مردم ارائه کند و در نتيجه خدمات دولتي به صورت جامع و يکجا به مردم ارائه شود اما هنوز حتي از يک درصد ظرفيتي که در اين زمينه وجود دارد، نيز به صورت مناسب استفاده نمي‌شود.

احمدي‌نژاد در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به وجود نواقصي در سيستم بانکي کشور، اظهار داشت: از شش سال قبل اعلام کرديم که در سيستم بانکي اشکالاتي وجود دارد و بايد اصلاح شود اما برخي‌ها به جاي اينکه دولت را در زمينه رفع اين ايرادات ياري کنند، تلاش کردند تا اختيارات را از دولت بگيرند که مبادا دولت اصلاحاتي انجام دهد.

رييس جمهور تصريح کرد: متاسفانه عده‌اي قليل که نمي‌خواهند سيستم بانکي و ديگر ساز و کارهاي اداري شفاف شود، در اين زمينه به شدت با دولت مقابله کردند که امروز نتيجه آن را مي بينيم.

رييس جمهور گفت: متأسفانه در ماجراي تخلف بانکي اخير زحمات کارکنان نظام بانکي کم‌رنگ و ناديده گرفته شده و زير سؤال رفت، در حالي که حجم بالاي فعاليت‌هاي اقتصادي و عمراني جاري در کشور بدون ياري کارکنان خدوم بانک‌ها قابل انجام نيست.احمدي‌نژاد اضافه کرد: نظام بانکي کشور ايراداتي دارد و اصلاح آن مطالبه جدي دولت است اما همه بايد اين خواسته را مطالبه کنند تا عدالت در نظام بانکي محقق شود؛ البته عدالت بايد در همه جا اقامه شود و دستگاه قضايي هم بايد عادلانه قضاوت کند تا حق کسي ضايع نشود.

رييس جمهور با بيان اينکه تخلفي در يک بانک خصوصي رخ داده و عده‌اي خارج از نظام بانکي تخلفاتي مرتکب شده اند، اظهار داشت: اصل تخلف، خارج از نظام بانکي رخ داده و در اين ميان افرادي از سوي قوه قضائيه بازداشت و اسم آنها منتشر شد اما اتهامشان اعلام نشد؛ بايد مراقب بود که آبروي افراد زير سؤال نرود. اجراي صحيح عدالت منوط به آن است که عدالت به صورت کامل و در همه عرصه‌ها اجرا شود و بايد مراقبت کرد که تحت تأثير سياست‌بازي و باندبازي‌ها قرار نگيرد.

رييس جمهور تصريح کرد: بايد هر چه سريعتر حلقه‌هاي دولت الکترونيک را کامل کرد تا همه خدمات دولت کامل و جامع به مردم ارائه شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته