جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/08/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4014

 ميز خبر 

تشکري صميمانه از بازديدکنندگان غرفه نمايشگاه آفرينش؛

به لطف حق تعالي نمايشگاه مطبوعات امسال را در سايه سخاوت حضورشما مهربانان و فرهيختگان گذرانديم و از اظهار لطف شما عزيزان نسبت به روزنامه آفرينش، خاطره هاي شيرين ساختيم براي روزهاي آينده.

تجربه بودن با شما طراوت روحمان را افزود و شميم شور و شعورتان فضاي اين کانون فرهنگي را آکنده ساخت. اينک مسرور از ابراز پيشنهادات و انتقادات شما عزيزان ، تلاش خواهيم کرد تا آنها را چراغ راه خود کنيم و بيش از پيش در بکارگيري نظرات شما همت گماريم.

ضمن تشکراز الطاف هميشگي شما عزيزان، آرزو مي کنيم دستي بالاي تمامي دستها مدد کارتان باشد، دلتان مأمن مهر خدا، دستهايتان درگاه دعا و چشمهايتان گوهري پاک و پر بها باد.

مديريت و تحريريه روزنامه آفرينش

 

 نمي توان ايران را ناديده گرفت

محمد عمرو وزير امور خارجه مصر با بيان اينكه ايران كشوري بزرگ در منطقه است و نمي توان اين واقعيت را ناديده گرفت تاكيد كرد كه كشورش هرگز قصد دشمني و مقابله با ايران را ندارد.به گزارش ايرنا، عمرو در مصاحبه اي تلويزيوني گفت: رابطه ما با ايران بسيار طبيعي است . ايران در قاهره دفتر حفاظت از منافع خود را دارد كه توسط يكي از قديمي ترين ديپلماتها اداره مي شود . مصر هم در تهران دفتر حفاظت از منافع دارد و تماس هاي مستمر چه از طريق اين دفاتر و يا از طريق مجامع بين المللي بين دو كشور برقرار است.

عمرو افزود: مصر رئيس كنوني جنبش غيرمتعهدهاست، ايران رئيس بعدي و كوبا رئيس سابق است. به موجب همين امر جلسات سه جانبه مستمري بين سه طرف وجود دارد كه طي آنها به تبادل افكار و بحث در مورد مشكلات موجود مي پردازيم. وي گفت: روابط ما با ايران در واقع بر دو اصل استوار است : اول عدم مداخله در امور داخلي طرف ديگر و دوم امنيت خليج فارس كه براي ما بسيار مهم است. عمرو با اشاره به وجود برخي مشكلات در روابط ايران و مصر گفت كه هنوز زمان تبادل سفرا به معني بازگشايي سفارت فرا نرسيده است اما در دو كشور دفاتر ديپلماتيك وجود دارد.

حمله به ايران ايده خطرناکي است

رئيس جمهور فرانسه گزينه نظامي در برابر ايران را رد کرد. به گزارش عصر ايران، نيکولا سارکوزي گفت: حملات پيش دستانه (عليه ايران) به معني رفتن مستقيم به سمت هدف است اما تحولات به اين شيوه حرکت نمي‌کنند و گفتگو وجود دارد. هنگامي که گفتگو نتيجه ندهد تحريم وجود دارد. اگر تحريم ها کفايت نکند دوباره تحريم وجود دارد.وي تاکيد کرد: جامعه بين الملل نمي تواند همه موارد را از طريق راه حل نظامي حل کند. سارکوزي اين مطالب را در نشست خبري در پايان نشست سران کشورهاي عضو گروه 20 در شهر کن فرانسه مطرح کرد.رئيس جمهور فرانسه ادامه داد: صحبت ها درباره گزينه نظامي در برابر ايران ايده هاي بسيار خطرناکي هستند. در نشست با سران ديگر کشورها درباره اين موضوع اين گونه سخن نمي گوييم. تنها چيزي که گفته ايم اين است که اگر (ايران) موجوديت اسرائيل را تهديد کند فرانسه دست بسته نخواهد ماند. سارکوزي ادامه داد: بين حمله پيش دستانه عليه ايران و تاثيرگذاري تحريم ها، فرانسه با گزينه دوم است. رئيس جمهور فرانسه همچنين مدعي شد ايران اراده جدي براي کسب تجهيزات نظامي هسته اي است و اين مسئله تمامي قواعد بين المللي را نقض مي کند.

رفتار با قذافي جنايتکارانه بود

رئيس جمهوري بلاروس رفتار سازمان پيمان آتلانتيک شمالي (ناتو) با ديکتاتور مخلوع ليبي را بدتر از رفتار نازي ها با دشمنانشان توصيف کرد.به گزارش مهر، آلکساندر لوکاشنکو در سخناني به حمله ناتو به ليبي اشاره کرد و گفت: اين يک اقدام تجاوزکارانه بود که موجب کشته شدن رهبران ملي ليبي از جمله قذافي شد. اين اتفاق در ميدان نبرد رخ نداد بلکه نيروهاي امنيتي ناتو به ربودن رهبر ليبي کمک کردند. قذافي شکنجه و به سوي او شليک شد و با وي بدتر از آنچه که نازي ها در زمان خود انجام مي دادند رفتار شد و ليبي به عنوان يک کشور مستقل تخريب شد.

علي اکبر صالحي:

آمادگي پرداخت هرهزينه‌اي براي پايبندي به اصول‌مان را داريم

وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران در آستانه انتشار گزارش جديد مدير کل آژانس بين المللي انرژي اتمي با انتقاد از تغيير گزارش هاي آژانس بعد از تغيير مدير کل گفت: اميدواريم آژانس رويکرد سياسي را در انتشار گزارش جديد دنبال نکند.

به گزارش مهر، علي اکبر صالحي وزير خارجه جمهوري اسلامي ايران در تهران بعد از ديدار با همتاي خود از کشور بروندي در کنفرانس مطبوعاتي مشترک با وي حضور يافت و در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در خصوص انتشار گزارش جديد مدير کل آژانس در خصوص ايران که گفته مي شود ادعاهاي جديدي در آن گنجانده شده است، تصريح کرد: جنجال تبليغاتي راه افتاده که آژانس مي خواهد مستنداتي را در گزارش آينده منتشر کند. رئيس دستگاه سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران خاطر نشان کرد: موضوع هسته اي ايران تکنيکي و حقوقي نيست و کاملا سياسي است. اگر تکنيکي بود جوانب امر روشن بود. بازرسان آژانس مقيم در ايران هستند و مرتب به صورت سرزده به تاسيسات ايران سر مي زنند خودشان هم اعلام کرده اند که هيچ کشوري در چارچوب آژانس به اندازه ايران همکاري نکرده است.

وي با اشاره به تغيير رفتار آژانس بعد از تغيير مدير کل آن گفت: چطور شد در زمان البرادعي وقتي گزارش ارائه مي شد مي گفت ما از اصالت اسناد ادعايي عليه ايران مطمئن نيستيم اما يکدفعه بعد از عوض شدن مدير کل آژانس هم تغيير رويه سياسي داد و اين عبارت البرادعي که در گزارش هاي قبلي مرتب تکرار مي شد را برداشتند و مدعي شدند که اسنادي را مي خواهند منتشر کنند.وزير خارجه تاکيد کرد: خوب اگر مي خواهند اين کار را بکنند، بکنند چه اتفاقي خواهد افتاد؟ آيا خودشان زيرا سئوال نمي روند که آژانس تحت فشار سياسي گزارش را منتشر کرده است. ما که حقايق را مي دانيم.وي در بخش ديگري از پاسخ به سئوال خبرنگار مهر به اقدامات ديگر غرب عليه جمهوري اسلامي ايران به موازات هم اشاره کرد و بيان داشت: درست زماني که غرب به صورت ناجوانمردانه در تلاش است قطعنامه اي را در بحث حقوق بشري عليه ايران صادر کند در جبهه ديگري موضوع فعاليت هاي غير صلح آميز ايران در آژانس مطرح مي شود و در جبهه سوم نيز موضوع مضحک ديگري مبني بر دست داشتن ايران در ترور يک سفير در آمريکا را باز کرده اند.رئيس دستگاه سياست خارجي ايران افزود: هر انساني با حداقل تحليل به اين مي رسد که هجمه غرب عليه ايران از سه جبهه براي فشار به ايران است تا در مدار سياسي آنها قرار بگيرند. ما اعلام کرده ايم که اتفاقي نمي افتد و اگر اينگونه بود ما دهها سال قبل در مدار آنها قرار مي گرفتيم نه بعد از 30 سال و نياز به اين 30 سال نبود چرا که ما به اصول خود پايبنديم و آماده ايم هر هزينه اي را در جهت پايبندي در اصول خود بپردازيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته