جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/08/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4014

 دبير منطقه 14 دانشگاه آزاد اسلامي:
 دانشگاه مهد نوسازي اجتماع است 

 دبير منطقه 14 دانشگاه آزاد اسلامي گفت: دانشگاه به عنوان مرکز تحقيق و پژوهش علمي و فرهنگي، مهد نوسازي اجتماع است. به گزارش آفرينش، دکتر جديد الاسلامي افزود: دانشگاه از دو جهت يکي از نظر تامين نيروي انساني کارآمد يا افزايش کارايي و بهره‌وري افراد و ديگر از جهت گسترش مرزهاي دانش و فن و پيشبرد تکنولوژي در توسعه اقتصادي موثر است.

وي بيان کرد: محصول دانشگاه، عبارت است از افزودن دانش و معرفت و فن که اگر در وجود افراد باشد به عنوان بهره‌وري نيروي انساني تلقي مي‌گردد و اگر فارغ و جدا از وجود انسان باشد، به صورت مجموعه دانش و تکنولوژي نمايان مي‌شود.

به گفته جديد الاسلامي، دانشگاه محلي است که در آن افکار و انديشه‌ جديد، دانش و معرفت نو، تکنولوژي متحول و فرهنگي خلاق و پويا نشر و نمو مي‌يابد.

وي تصريح کرد: خدمات دانشگاه براي توسعه اقتصادي و توسعه اجتماعي ـ سياسي نقش زير بنايي دارد. وي با بيان اينكه ماموريت جديد دانشگاه‌ها ايجاد قابليت‌هاي كارآفريني در دانش‌آموختگان دانشگاه‌هاست، افزود: دانشگاه‌ها بايد ابتدا خود را براي ايفاي اين نقش آماده كنند، به عبارت ديگر رويكرد كارآفريني دانشگاهي راهي به سوي دانشگاه كارآفرين است. بايد گفت كارآفريني دانشگاهي عبارت از ايجاد زمينه توسعه نوآوري در اعضاي دانشگاه، تجاري كردن نتايج تحقيقات دانشگاهي و نوآوري در گسترش مرزهاي دانش بشري است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته