جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/09/05 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4029

 «خداي كشتار» پولانسكي در سينماهاي آلمانبه‌روي پرده رفت 

فيلم «خداي كشتار» جديدترين ساخته رومن پولانسكي، كارگردان برنده نخل طلا و اسكار در سينماهاي آلمان نمايش خود را آغاز كرد. به‌ گزارش (ايسنا)، كمپاني سوني پيكچرز كه حق توزيع و نمايش فيلم «خداي كشتار» را در اختيار گرفته است، اعلام كرد، جديدترين ساخته رومن پولانسكي از روز پنج‌شنبه (24 نوامبر) در شهرهاي مختلف آلمان اكران شده است. به گزارش سينماي اروپا، «خداي كشتار» تا پايان سال ميلادي جاري در كشورهاي آمريكا، پرتغال، تركيه، فرانسه، هلند، روسيه و بلژيك نمايش خواهد يافت.

پولانسكي كه با آخرين ساخته‌اش «روح‌نگار» موفق به كسب خرس نقره‌اي جشنواره برلين و چندين جايزه معتبر جهاني ديگر شد، جمعي از بازيگران مطرح هاليوود را براي بازي در فيلم جديدش «كشتار» انتخاب كرده است. «كيت وينسلت»، «جودي فاستر»، «كريستوفر والتز» و «مت ديلون» در فيلم جديد پولانسكي نقش‌آفريني دارند. اين فيلم براساس فيلم‌نامه اقتباسي از نمايش‌نامه برنده جايزه توني نوشته «ياسمين رضا» ساخته خواهد شد كه پولانسكي در نگارش آن مشاركت داشته است.

اين فيلم درباره دو زوج است که پس از دعواي فرزندانشان در مدرسه با هم دوست مي شوند.اين فيلم در بروكلين مقابل دوربين رفته است و از آنجايي كه پولانسكي اجازه سفر به اين كشور را ندارد، ساخت آن در پاريس دنبال خواهد شد و به مدت 12 هفته ادامه خواهد داشت. «پولانسكي» پس از پايان ساخت اين فيلم در جديدترين پروژه خود وارد دنياي جنايي و پليسي خواهد شد. اين پروژه سينمايي كه «جنايت واقعي» نام دارد، با فيلم‌نامه‌اي ساخته مي‌شود كه به قلم «ديويد گران» در سال 2008 در روزنامه نيويوركر منتشر شد. اين كارگردان كه طي سه دهه گذشته در فرانسه اقامت داشته است، در سال 2002 براي فيلم «پيانيست» موفق به كسب جايزه اسكار و نخل طلاي كن شد. وي خالق آثار معروفي چون «چاقو در آب»، «بچه رزماري»، «محله چيني‌ها» و «مرگ و مستخدم» است. پولانسكي با «پيانيست» جايزه‌ نخل طلاي كن را گرفت و در جوايز «سزار» فرانسه، جايزه‌ بهترين فيلم و بهترين كارگرداني را نيز كسب كرد. شاهكار پولانسكي همچنين جايزه‌ بهترين فيلم «بافتا» انگليس، جايزه بهترين فيلم خارجي جوايز «دوناتلو» ايتاليا و جايزه‌ بهترين فيلم خارجي «گويا» اسپانيا را نيز به افتخارات سازنده آن افزود. در تابستان 2004، «پولانسكي» فيلمي با نام «اوليور توييست» را براساس رمان معروف «چارلز ديكنز» ساخت. وي سپتامبر سال 2010 پس از ورود به خاك سوئيس براي حضور در جشنواره‌ فيلم زوريخ به اتهام پرونده‌ سوء‌استفاده جنسي در سال 1977 به زندان انداخته شد و پس از گذشت حدود يك سال، ماه گذشته از زندان آزاد شد. وي در طول دوره زندان براي آخرين ساخته‌اش «روح‌نگار» موفق به كسب خرس نقره‌اي جشنواره برلين براي بهترين كارگرداني شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته