جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/09/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4043

 جدال کهکشاني‌ها و شگفتي سازان
 جبـاري نمي رسـد 

تيمهاي استقلال و نفت تهران درحالي عصرامروز شنبه در چارچوب هفته هفدهم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاههاي کشور به مصاف هم مي‌روند که نتيجه اين بازي مي‌تواند چهره قهرمان نيم فصل اول رقابتها را مشخص کند.هفدهمين هفته از مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاههاي کشور امروز شنبه با ديدار حساس تيمهاي استقلال و نفت تهران پيگيري مي‌شود. استقلال و نفت تهران تنها تيمهايي هستند که مي‌توانند عنوان قهرماني نيم فصل را از آن خود کنند. در اين بين استقلال 33 امتيازي به مراتب شانس بيشتري از نفت 30 امتيازي دارد و مي‌تواند با يک تساوي در بازي امروز عنوان قهرماني نيم فصل را به دست آورد. در مقابل نفت تهران تنها در يک صورت مي‌تواند عنوان قهرماني نيمه راه ليگ را بدست آورد که استقلال را با اختلاف بيش از دو گل شکست دهد.

دو تيم استقلال و نفت تهران در يکي، دو هفته اخير از نفت آبادان شکست خورده‌اند. نفت تهران در هفته پانزدهم با نتيجه 3 بر يک در خانه به نفت آبادان باخته و استقلال هم در هفته شانزدهم مقابل اين تيم آباداني در ورزشگاه آزادي با نتيجه 2 بر يک شکست خورده است. شايد اگر اين شکستها رقم نمي‌خورد و پاي آباداني‌ها در ميان نبود امروز داستان قهرماني نيم فصل براي دو تيم استقلال و نفت به گونه‌اي ديگر دنبال مي‌شد.

استقلال درست يا غلط وابسته به جباري است. در روزهايي که جباري باشد و خوب بازي کند، استقلال پيروز مي‌شود اما در غياب اين بازيکن استقلال به بن بست مي‌رسد، نمونه‌اش ديدار هفته گذشته مقابل صنعت نفت آبادان که آبي پوشان طي آن با نتيجه 2 بر يک مغلوب شدند. تمام تلاش کادر پزشکي استقلال براين بوده که جباري را به بازي برسانند اما تا به اين لحظه حضور اين مهره تعيين کننده در بازي حساس با نفت تهران قطعي نشده است. در عين حال استقلال مهدي اميرآبادي و خسرو حيدري را نيز در بازي با نفت در اختيار نخواهد داشت.نفت به معناي کامل کلمه شگفتي ساز نيم فصل نخست ليگ برتر بوده است. اين تيم که در 16 بازي اخير خود به هشت پيروزي و شش تساوي دست يافته و تنها دو بار شکست خورده است، نزديکترين تعقيب کننده به استقلال در صدر جدول است. تيم کم ستاره و کم ادعاي فرکي که موفق شده در تبريز و اصفهان به ترتيب تراکتورسازي و سپاهان را شکست دهد، در تهران و اصفهان از پرسپوليس و ذوب آهن امتياز مي گيرد، قطعا مقابل استقلال دست و پابسته نخواهد بود. بدون شکست پيروزي در بازي فردا حسن ختامي ويژه براي شگفتي ساز نيمه اول ليگ خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته