جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/10/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4053

 جزئيات کسب امتياز براي تکميل ظرفيت دکتري دانشگاه تهران اعلام شد 

گروه آزمون وسنجش:‌ دانشگاه تهران دستورالعمل نحوه پذيرش دانشجوي دکتري تخصصي را در نيمسال دوم سال تحصيلي 91-1390 اعلام کرد. به گزارش مهر، دانشگاه تهران براي نيمسال دوم تحصيلي جاري در مقطع دکتري تخصصي از بين معرفي شدگان چند برابر ظرفيت مرحله اول آزمون دوره دکتري سازمان سنجش آموزش کشور دانشجوي دکتري تخصصي مي پذيرد.

ارزيابي تخصصي و عمومي در اين مرحله از پذيرش 50-0 امتياز دارد.

براي پرديس دانشکده هاي فني، پرديس کشاورزي و منابع طبيعي، پرديس علوم، مرکز تحقيقات بيوشيمي و بيوفيزيک و دانشکده دامپزشکي، معدل3 تا 5درس تخصصي در مقاطع کارشناسي و کارشناسي ارشد همچنين ارزيابي حضوري داوطلب، ملاک عمل خواهد بود.بنابراين لازم است داوطلبان تمام ريز نمرات و معدل کتبي در مقاطع کارشناسي و کارشناسي ارشد را به همراه داشته باشند.براي ساير پرديس- دانشکده ها به تشخيص گروه آموزشي ذيربط، ارزيابي تخصصي به صورت آزمون کتبي و ارزيابي حضوري خواهد بود.منظور از ارزيابي عمومي انگيزه فردي، تمام وقت بودن، موضوع مورد علاقه براي رساله دکتري، تسلط به زبان و گفتار فارسي، کيفيت پايان نامه کارشناسي ارشد و ساير موارد است.

ارزيابي سوابق و مدارک

بخش اول: 20-0 امتياز، تسلط به زبان عمومي: از صفر تا 8 امتياز، معدل کل تراز شده دوره کارشناسي: از صفر تا 6 امتياز به ازاء معدل از 12 تا 20، معدل کل تراز شده دوره کارشناسي‌ارشد: از صفر تا 6 امتياز به ازاء معدل از 14 تا 20.

کسب حداقل 50 امتياز از 100 امتياز در مرحله نهايي الزامي است و دانشگاه با توجه به ظرفيت پذيرش و به ترتيب سير نزولي امتياز به دست آمده، داوطلب را به سازمان سنجش معرفي مي کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته