جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/10/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4064

 امير ميرزايي حکمتي به جرم جاسوسي ، محکوم به اعدام شد 

امير ميرزايي حکمتي که چندي پيش به اتهام همکاري با دولت متخاصم آمريکا و عضويت در CIA بازداشت شده بود، به اعدام محکوم شد.به گزارش فارس، شعبه 15 دادگاه انقلاب به رياست قاضي صلواتي، امير ميرزايي حکمتي را به در رابطه با همکاري با دولت متخاصم و عضويت در سازمان جاسوسي آمريکا (CIA) و همچنين تلاش براي متهم سازي ايران در تروريسم، محارب و مفسد في الارض شناخته و براي وي حکم اعدام صادر کرد.

امير ميرزايي حکمتي فرزند علي متولد 1983 ميلادي اهل ايران، مقيم آمريکا ايالت ميشيگان است که چندي پيش به اتهام همکاري با دولت متخاصم آمريکا و سرويس جاسوسي CIA عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران بازداشت شده بود. بر اساس اين گزارش، در دادگاه رسيدگي به اتهامات وي، کيفرخواست متهم توسط آقاي قطبي نماينده دادستان قرائت شد؛ اين کيفرخواست بر اساس گزارشات مديرکل حقوقي و قضايي معاونت ضدجاسوسي وزارت اطلاعات جمهوري اسلامي ايران و اقارير خود متهم تنظيم شده بود. در اين کيفرخواست بر همکاري حکمتي با دولت متخاصم آمريکا و سرويس جاسوسي CIA عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران تأکيد شده بود.

در اين دادگاه پس از قرائت کيفرخواست، متهم خود را معرفي و سپس در برابر سؤالات قاضي صلواتي از خود دفاع کرد و ضمن اقرار به انگيزه خود براي نفوذ در سيستم‌هاي اطلاعاتي جمهوري اسلامي ايران براي کمک به سازمان جاسوسي سيا، اظهار داشت: من در اين مأموريت فريب سازمان جاسوسي آمريکا را خوردم و هرچند با مأموريت نفوذ در سيستم‌هاي اطلاعاتي جمهوري اسلامي ايران و تبديل شدن به منبع خبري براي CIA وارد ايران شده بودم اما شخصا قصد ضربه زدن به ايران را نداشتم. چرا که قصدم اين بود که در ايران زندگي کنم و به آمريکا برنگردم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته