جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/11/19 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4085

 صالحي:
  اعلام آزادي 11 ايراني ربوده شده در سوريه در تماس تلفني داود اوغلو با صالحي 

رييس دستگاه ديپلماسي كشورمان گفت: اختــلاف يــک وسوسـه شيطاني است و اگر ما منيت‌ها و خودخواهي‌ها را کنار گذاشته و منافع ملي را بر منافع شخصي مقدم قرار داده و به توصيه‌هاي مقام معظم رهبري عمل کنيم، خيلي از مسائل حل مي‌شود.

به گزارش مهر به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دولت، علي اکبر صالحي، وزير امور خارجه درباره توصيه‌هاي ارزشمند رهبر معظم انقلاب درباره همدلي سه قوا با يکديگر اظهار كرد: اگر ما در داخل انسجام کامل و مطلوبي داشته باشيم، يقيناً خارجي‌ها هيچ‌وقت طمع دست‌اندازي به ايران را نخواهند داشت ولي اين اختلافات، آن‌ها را هم يک مقدار سرذوق مي‌آورد که با ديدن اين مسائل حرکات ايذايي خود را براي مشکل‌آفريني در کشور آغاز کنند.

او افزود: ما اميدواريم که پيام همدلي و انسجام و همراهي مقام معظم رهبري نصب‌العين همه قرار بگيرد. صالحي تصريح کرد: اختلاف در رأي، فکر و انديشه و تضارب آرا اشکالي ندارد. ما ممکن است آراي مختلفي داشته باشيم ولي ترجمان اين اختلاف‌ها نبايد در اقدامات اجرايي‌مان نمود داشته باشد. ترجمان اختلاف در آرا در مسائل اقتصادي يا مسائل فرهنگي مي‌تواند جلوي پيشرفت کشور را گرفته و در فرآيند حرکت دولت خلل ايجاد کند که اين امر معقول نيست. همچنين به گزارش مهر، احمد داود اوغلو وزير امور خارجه ترکيه در اين تماس تلفني اظهار داشت: ما بخاطر دوستي و برادري موجود بين دو ملت تمامي مساعي خود را براي خوشحال نمودن ملت ، رهبري و رئيس جمهور اسلامي ايران بکار گرفتيم و تعداد يازده تن از برادران ايراني آزاد شدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته