جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/11/19 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4085

 اخبار هنري 

 سازمان امور سينمايي با حضور وزير ارشاد آغاز به كار كرد

سازمان امور سينمايي ديروز سه شنبه و در هفتمين روز از ايام فرخنده دهه فجر انقلاب اسلامي، با حضور 'سيدمحمد حسيني' وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي بطور رسمي آغاز به كار كرد. به گزارش ايرنا، در مراسم آغاز به كار سازمان امور سينمايي كه همزمان با برگزاري سي امين جشنواره بين المللي فيلم فجر در سالن سعدي برج ميلاد برگزار شد، علاوه بر وزير ارشاد، جواد شمقدري معاون امور سينمايي وي، جمعي از مسوولان و مديران فرهنگي، ميهمانان خارجي و سينماگران كشور حضور داشتند. طرح تشكيل سازمان امور سينمايي و سمعي و بصري كشور 13 تير سال جاري بنا به پيشنهاد مشترك وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس جمهور، به تصويب شوراي عالي اداري رسيد و بر اساس اين مصوبه، معاونت امور سينمايي و سمعي و بصري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و پژوهشكده هنر و رسانه موسسه پژوهشكده هنر و رسانه، موسسه پژوهشي فرهنگ، هنر و ارتباطات با كليه امكانات، منابع،‌ تجهيزات، ‌اعتبارات، ‌تعهدات و نيروي انساني در يكديگر ادغام و عنوان آن به سازمان امور سينمايي و سمعي و بصري كشور تغيير مي يابد.

سازمان امور سينمايي و سمعي و بصري كشور بمنظور استفاده مناسب از ظرفيت‌هاي حوزه سينمايي كشور و رفع موانع و مشكلات مربوط به توليد و عرضه آثار سينمايي تشكيل خواهد شد.بر اساس مصوبه شوراي عالي اداري، سازمان مذكور زير نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي فعاليت خواهد كرد و رديف بودجه آن به صورت مستقل در لايحه بودجه سنواتي كل كشور پيش بيني شده است.

نمايشگاه "تصويرسازي اشعار سپهري " در فرهنگ سراي ارسباران

نمايشگاه ثمين اميد يزداني برگزيده نقاشان معاصر تبريز با عنوان" تصويري سازي اشعار سهراب سپهري" از 24 تا 30 بهمن در گالري فرهنگ سراي ارسباران برپاست. به گزارش روابط عمومي مراکز فرهنگي هنري منطقه 3 و فرهنگ سراي ارسباران آثار اين هنرمند با تکنيک اکريليک با کلاژ شامل 22 اثر در ابعاد 70×90 تصاوير بسيار ناب و خالصانه اي از اشعار سپهري خلق کرده است.علاقه مندان به منظور بازديد از اين نمايشگاه مي توانند همه روزه از ساعت 9 الي 19 به فرهنگ سراي ارسباران واقع در خيابان شريعتي، بالاتر از پل سيدخندان، خيابان جلفا مراجعه و يا با شماره هاي20-22872818 تماس بگيرند.

همزمان با ولادت باسعادت پيامبر اکرم (ص)

جشن رسول فجر درمنطقه 13برگزار مي شود

فرهنگسراي اميد همزمان با ولادت با سعادت پيامبر اکرم (ص) وپيروزي انقلاب اسلامي ايران با همکاري ناحيه يک شهرداري منطقه 13 امروز 19بهمن ماه اقدام به برگزاري مراسم جشني با عنوان رسول فجر مي نمايد.به گزارش روابط عمومي مراکز فرهنگي هنري منطقه13اين برنامه در بخش هاي مانوعي همچون اجراي موسيقي سنتي، نمايش، خيمه شب بازي ، سخنراني، تواشيح، تقليد صدا و... درسالن کوثر برگزار مي شود. علاقه مندان جهت حضور دراين مراسم مي توانند درتاريخ اعلام شده از ساعت 14تا16به سالن کوثر واقع در خيابان پيروزي ،30متري نيرو هوايي ،خيابان 33/8مراجعه ويا با تلفن :33302589تماس حاصل نمايند.

آمار انتخاب‌هاي مردمي جشنواره فيلم فجر اعلام شد:

"برف روي كاجها" و "بوسيدن روي ماه" در صدر انتخاب مردمي

برف روي كاجها، بوسيدن روي ماه، پل چوبي و بي خود و بي جهت تا پايان روز چهارم؛ در صدر آراي مردمي جشنواره فيلم فجر قرار دارند.آمار روز چهارم انتخاب‌هاي مردمي جشنواره سي‌ام در سينماها اعلام شد و بر اين اساس، دو فيلم «برف روي کاج‌ها» و «بوسيدن روي ماه» در بخش داخلي و «روزهاي زندگي» در بخش بين‌المللي صدرنشين جدول تا روز چهارم (16 بهمن) لقب گرفتند.به گزارش ايلنا به نقل از روابط عمومي جشنواره فيلم فجر، آمار انتخاب بهترين فيلم از نگاه تماشاگران در سينماهاي مردمي جشنواره سي‌ام فيلم فجر به ترتيب امتياز اعلام شد.رده بندي انتخاب بهترين فيلم از نگاه تماشاگران تا پايان روز چهارم نمايش فيلم (جمعه 16 بهمن) به شرح زير است:

بخش مسابقه بين‌الملل

1- روزهاي زندگي با 44 صدم 2- عمر قاتل من است با 28 صدم 3- عقاب با 24 صدم 4- رود لندن با 22 صدم و 5- بيداري با 20 صدم امتياز

بخش مسابقه سينماي ايران

1- برف روي کاج‌ها با 2 و 82 صدم امتياز 2- بوسيدن روي ماه با 1 و 9 دهم امتياز 3- پل چوبي با 1 و 88 صدم امتياز 4- بي خود و بي جهت با 1 و نيم امتياز 5- پذيرايي ساده با 1 و 44 صدم امتياز 6- خوابم مي‌آد با 1 و 32 صدم امتياز 7- گشت ارشاد با 1 و 13 صدم امتياز 8- پله آخر 1 و 9 صدم امتياز 9- يکي مي‌خواد باهات حرف بزنه با 1 و پنج صدم امتياز 10- من و زيبا با 1 امتياز.

معاون فرهنگي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران خبر داد:

روزنگار جامع انقلاب اسلامي ايران منتشر شد

معاون فرهنگي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران از انتشار روزنگار جامع انقلاب اسلامي ايران خبر داد و گفت: اين کتاب همزمان با راهپيمايي 22 بهمن ماه در قالب برنامه هاي فرهنگسراي «ايران ما» با 60 درصد تخفيف ارائه خواهد شد. به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، محمدعلي قندهاري نيا به انتشار اين کتاب 600 صفحه‌اي از سوي معاونت فرهنگي اين سازمان با شمارگان 50 هزار نسخه اشاره کرد و گفت: کتاب روزنگار جامع انقلاب اسلامي ايران اتفاقات و رويدادهاي مهم تاريخ ايران از فروردين سال 57 تا اسفند سال 89 را شامل مي شود که با مقدمه دکتر قاليباف آغاز خواهد شد.

وي در ادامه تصريح کرد: يکي از منابع اصلي اين کتاب، آرشيو روزنامه هاي کيهان و اطلاعات و خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران است که از سوي جمعي از پژوهشگران بررسي و مجموعه اين رويدادها در قالب فهرستي کامل و در عين حال خلاصه و مناسب مخاطب عام ارائه شده است. قندهاري نيا در همين رابطه افزود: کتاب هاي روزشماري که تا کنون در ارتباط با انقلاب اسلامي منتشر شده اند، معمولا مفصل و چندجلدي هستند و کمتر اتفاق مي افتد که قابل بهره برداري براي مخاطب عام باشند. اما اين کتاب براي نخستين بار به شکلي ساده و در عين حال جامع تاريخ انقلاب اسلامي ايران را مطرح مي کند.

وي اظهار داشت: گردآوري و تأليف اين کتاب به عهده رضا طاهرخواني بوده و با قيمت 50 هزار ريال عرضه مي شود. البته اين کتاب در قالب برنامه هاي فرهنگسراي «ايران ما»، در روز 22 بهمن، با 60 درصد تخفيف ارائه خواهد شد. همچنين روزشمار مصور انقلاب اسلامي ايران در قالب 1400 صفحه به زودي منتشر مي شود. معاون فرهنگي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران به برنامه‌هاي فرهنگسراي «ايران ما» در مسير راهپيمايي روز 22 بهمن ماه اشاره کرد و افزود: اين فرهنگسرا در قالب 4 غرفه بزرگ و دو فضاي گسترده براي انجام مسابقات لبيک گويان و کتيبه نقاشي 33 متري فعال خواهد بود.شايان ذکر است، فرهنگسراي «ايران ما» همزمان با روز 22 بهمن در ضلع شمال غربي ميدان انقلاب، به همت فرهنگسراهاي انقلاب، قرآن، عطار، بهاران، سرو و موسسه هاتف شهر برپا مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته