جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/11/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4088

 خبر 

 با اعلام زمان ثبت نام جاماندگان؛

امکان تغيير رشته داوطلبان كنكور سراسري دانشگاه آزاد اسلامي فراهم شد

گروه آزمون و سنجش: جاماندگان از نام نويسي در کنکور سراسري پزشکي و غيرپزشکي 91 دانشگاه آزاد اسلامي از 30 بهمن ماه فرصت دارند نسبت به ثبت نام در اين آزمون اقدام کنند. به گزارش مهر، جاماندگان از نام نويسي کنکور سراسري پزشکي و غيرپزشکي 91 دانشگاه آزاد اسلامي از 30 بهمن تا 3 اسفندماه فرصت ثبت نام مجدد دارند.اين دسته از داوطلبان مي توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام مرکز آزمون به نشاني www.azmoon.org نسبت به دريافت دفترچه راهنما و خريد کارت اعتباري اقدام کنند. همچنين امکان خريد شناسه کارت اعتباري از طريق خودپردازهاي بانک ملي نيز فراهم مي شود.داوطلباني که در دوره نخست ثبت نام کامل خود را انجام داده اند و قصد تغيير رشته دارند مي توانند در اين فرصت به وجود آمده بار ديگر به منظور تغيير رشته ثبت نام مجدد انجام دهند.پس از اين نام نويسي، ثبت نام اول آنان که در دوره پيش صورت گرفته لغو مي شود و کارت ورود به جلسه براي آنان بر اساس ثبت نام دوم صادر خواهد شد.آزمون رشته‌هاي غيرپزشکي دانشگاه آزاد در روزهاي 15 و 16 تير ماه 91 و آزمون رشته‌هاي گروه علوم پزشکي 29 تيرماه 91 برگزار مي‌شود.نتايج نهايي کنکور سراسري دانشگاه آزاد در نيمه دوم شهريور ماه اعلام مي شود و حدود 350 تا 400 هزار نفر در آزمون 91 پذيرفته خواهند شد.

با اعلام مهلت ويرايش اطلاعات؛

ثبت‌نام کنکور كارشناسي ارشد گروه پزشکي آغاز شد

گروه آزمون و سنجش: مهلت ثبت نام كنكور كارشناسي ارشد گروه علوم پزشكي از امروز دوشنبه 24 بهمن ماه آغاز شد.به گزارش آفرينش، داوطلبان مي توانند براي ثبت نام در اين آزمون با مراجعه به سايت سازمان سنجش پزشكي به نشاني www.sanjeshp.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام كنند.مهلت ويرايش اطلاعات از تاريخ 23اسفند ماه تا تاريخ 25 اسفند ادامه دارد. داوطلبان مي بايست هنگام ثبت نام دقت لازم را مبذول نمايند زيرا در صورت بروز اشتباه در ثبت مشخصات مسئوليت آن با داوطلب خواهد بود.داوطلبان مي بايست همراه با ثبت نام مدارك اسكن شده خود را به همان آدرس اينترنتي ارسال كنند.لذا قبل از آغاز به ثبت نام بايد نسبت به اسكن كردن مدارك خود اقدام كنند. براي كساني كه مدارك خود را ارسال نكنند يا ناقص ارسال كنند كارت ورود به جلسه صادر نخواهد شد.كارت آزمون از تاريخ 28 خرداد ماه تا 2 تير سال 91 به صورت اينترنتي توزيع خواهد شد.آزمون كارشناسي ارشد گروه پزشكي روزهاي يكم و دوم تيرماه برگزار خواهد شد. كليد نهايي سوالات نيز تا ساعت 18 روز بعد منتشر خواهد شد.

مشاور وزير علوم خبر داد؛

امکان پذيرش سالانه 16 هزار دانشجوي دکتري

گروه آزمون وسنجش: مشاور عالي وزير علوم گفت: امکان پذيرش سالانه 100هزار نفر دانشجوي کارشناسي ارشد و 16 هزار دانشجوي دکتري در کشور وجود دارد. به گزارش مهر، عباس طائب افزود:‌ اگر فقط 25 درصد اعضاي هيات علمي دانشگاهها با مرتبه استاديار دانشگاه‌ها دانشجوي دکتري داشته باشند، اين اتفاق مهم محقق مي‌شود.وي اظهار داشت: در صورتيکه 5 هزار دانشجوي دکتري پژوهش محور داشته باشيم که هزينه تحصيل آنها را کارفرما و سازمان ذينفع پروژه متقبل شود مي‌توانيم 16 هزار دانشجوي دکتري جذب کنيم.مشاور عالي وزير علوم گفت: با توسعه تحصيلات تکميلي در کشور ديگر دانشجويان ما مجبور نخواهند بود براي ادامه تحصيل به دانشگاههاي سطح پايين خارج از کشور بروند.طائب با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري مبني بر اينکه 90 درصد پروژه‌هاي تحقيقاتي دانشگاه‌ها بايد کاربردي شوند، اظهار اميدواري کرد که در آينده نزديک زماني که دانشگاه‌ها گزارش کار مي‌دهند يکي از گزارش‌ها درصد کاربردي شدن مقالات و پروژه‌هاي تحقيقاتي آنها باشد.وي تاکيد کرد: علاوه بر انتشار مقاله، مهم اين است که علم وارد حوزه کاربرد شود و مشکلات جامعه را رفع کند و اين موضوعي است که در استراتژي دانشگاههاي معتبر دنيا هم وجود دارد

مصوبه شوراي برنامه ريزي؛

ارائه 24 واحد دروس جبراني به دانش آموختگان دوره کارداني پيوسته

گروه آزمون و سنجش: وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در مصوبه اي اعلام کرد که دانش آموختگان دوره کارداني پيوسته در صورت قبولي در کارشناسي ناپيوسته نياز به گذراندن 24 واحد درسي ندارند اما اگر در رشته غيرمرتبط پذيرفته شوند بايد 24 واحد را بگذرانند. به گزارش مهر، شوراي برنامه ريزي آموزش عالي در خصوص دانش آموختگان دوره کارداني پيوسته که ميانگين کل آنها زير 14 است، براي ادامه تحصيل در دوره کارشناسي ناپيوسته ارائه 24 واحد درسي جبراني را مصوب کرد.براساس اين مصوبه، دانش آموخته دوره کارداني پيوسته در صورت پذيرفته شدن در رشته مرتبط در دوره کارشناسي ناپيوسته نياز به گذراندن واحد جبراني ندارد.و همچنين دانش آموخته دوره کارداني پيوسته در صورت پذيرفته شدن در رشته غيرمرتبط در دوره کارشناسي ناپيوسته بايد 24 واحد جبراني بگذراند.

راه اندازي دانشکده کشاورزي و منابع طبيعي ميناب

گروه آزمون و سنجش: با حضور دكتر متکان، معاون اداري مالي وزير علوم، دانشکده کشاورزي و منابع طبيعي دانشگاه هرمزگان در شهرستان ميناب به بهره‌برداري رسيد.به گزارش خبرگزاري دانشجو از بندرعباس، احمد نوحه‌گر، رئيس دانشگاه هرمزگان در مراسم بهره برداري از دانشکده کشاورزي ميناب تصريح كرد: اين دانشکده که از مصوبات دور نخست سفر هيئت دولت به هرمزگان است با اعتباري بالغ بر دو ميليارد تومان احداث شده است.وي در ادامه بيان داشت: اين دانشکده در مجموع داراي چهار فاز در زميني به مساحت 9000 متر مربع احداث مي‌شود که با کمک دولت و مسئولان استاني فاز نخست آن امروز به بهره‌برداري مي رسد.نوحه گر فاز دوم اين دانشکده را 3000 متر مربع عنوان کرد و افزود: فاز دوم اين دانشکده تا سال آينده به بهره‌برداري مي رسد.رئيس دانشگاه هرمزگان بيان كرد: سرمايه‌گذاري در زمينه کشاورزي مکانيزه تاثير زيادي در توسعه بخش کشاورزي در شرق هرمزگان را به دنبال دارد.دانشکده کشاورزي و منابع طبيعي شهرستان ميناب زير نظر دانشگاه هرمزگان مي باشد که عصر ديروز فاز نخست آن با حضور استاندار هرمزگان و متکان، معاون اداري –مالي وزارت علوم احداث شد.

رئيس دانشگاه علامه طباطبايي خبر داد؛

ارائه سرفصل‌هاي جديد علوم انساني تا اوايل سال آينده

گروه آزمون و سنجش: از ارائه سرفصل‌هاي جديد علوم انساني تا اوايل سال آينده خبر داد.صدرالدين شريعتي رئيس دانشگاه علامه طباطبايي در گفت‌وگو با فارس با اشاره به تشکيل گروه‌هاي بررسي و بازنگري سرفصل‌هاي رشته‌هاي علوم انساني در اين دانشگاه، گفت: بازنگري سرفصل‌هاي رشته‌هاي علوم اجتماعي، حقوق، تعليم و تربيت و اقتصاد به طور تخصصي به دانشگاه علامه طباطبايي واگذار شده است. به گفته وي بازنگري اين سرفصل‌ها مراحل نهايي خود را طي مي‌کند و در اوايل سال آينده نتايج آن ارائه مي‌شود.

تأسيس رشته‌هاي علوم‌پزشکي، علوم پايه و فني مهندسي در دانشگاه امام صادق(ع)

گروه آزمون و سنجش: به زودي در دانشگاه امام صادق(ع) رشته‌هاي علوم پزشکي، علوم پايه و فني مهندسي راه اندازي مي‌شود. به گزارش فارس، دانشگاه امام صادق‌ (ع) که تاکنون در 6 رشته تخصصي علوم انساني و رياضي شامل معارف اسلامي و حقوق، معارف اسلامي و علوم سياسي، معارف اسلامي و اقتصاد، معارف اسلامي و مديريت، معارف اسلامي و الهيات، معارف اسلامي و فرهنگ و ارتباطات دانشجو مي‌پذيرفت، قرار است رشته‌هاي تخصصي خود را در علوم ديگر افزايش دهد. بر اساس اين گزارش، علوم پزشکي و فني مهندسي و ديگر رشته‌هاي علوم پايه از جمله رشته‌هايي است که به زودي در دانشگاه امام صادق(ع) تاسيس شده و اين دانشگاه در اين حوزه‌ها دانشجو مي‌پذيرد.

نخستين دوره آموزشي داروسازي بيمارستاني در کشور راه اندازي شد

گروه آزمون و سنجش: نخستين دوره آموزشي داروسازي بيمارستاني با همکاري مرکز آموزشي، پژوهشي و درماني سل وبيماريهاي ريوي در دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي راه اندازي شد. به گزارش مهر، مهمترين ويژگي دوره آموزشي داروسازي بيمارستاني، خروج از مباحث تئوري و عملي کردن آن است. به همين منظور براي هر يک از دانش آموختگان دوره آموزشي داروسازي بيمارستاني در 13 هفته 26 جلسه تئوري تعريف شده است و افراد پس از هر يک از مباحث تئوري تا 3 روز فرصت دارند فعاليتهاي عملي خود را در مراکز درماني انجام داده و به کميته بررسي فعاليتها ارائه دهند. هدف از برگزاري اين دوره آشنايي با دستورالعمل هاي درماني، ارتباط حرفه اي با ساير همکاران در تيم پزشکي، نقش داروساز در آماده سازي داروهاي شيمي درماني، نقش داروساز در کنترل عفونت، آشنايي با کميته دارو درمان بيمارستان و آشنايي با جديدترين روشهاي ارايه خدمات دارويي توسط داروساز در بيمارستانهاي پيشرفته است. اين دوره براي اولين بار در مرکز آموزشي، پژوهشي و درماني سل و بيماريهاي ريوي "مسيح دانشوري" در دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي راه اندازي شده است و تلاش مي شود که ضمن تسري به ساير بيمارستانهاي آموزشي، پس از ارزشيابي کامل در ساير دانشگاههاي علوم پزشکي کشور نيز راه اندازي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته