جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/12/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4094

 ميز خبر 

واشنگتن: چين، هند و پاکستان نفت ايران را تحريم کنند

وزارت خارجه آمريکا اعلام کرد که واشنگتن در حال مذاکره با کشورهاي روسيه، چين، هند و پاکستان براي مشارکت در تحريم ايران به ويژه تحريم نفت اين کشور است.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه "هندوستان تايمز"، واشنگتن اعلام کرد که با هند، پاکستان، روسيه و چين درباره آنچه که آنها در زمينه تحريم نفت ايران مي‌توانند انجام دهند مذاکره خواهد کرد."ويکتوريا نولند" در پاسخ به سوالي درباره اينکه بسياري از کشورها کماکان به تجارت خود با ايران ادامه مي‌دهند گفت: به دليل اهميت تحريم‌هاي بين‌المللي و تحريم‌هاي ملي ما متعهد هستيم که با همه آنها در اين زمينه صحبت کنيم. وي تاکيد کرد: اين مذاکرات درباره هر آنچه که اين کشورها به ويژه در زمينه تحريم نفت ايران مي‌توانند انجام دهند خواهد بود.

منافقين همچنان در اتوبوس‌ها مانده‌اند

برخي از اعضاي گروهک تروريستي منافقين که اخيراً به دستور دولت عراق از پادگان اشرف اخراج شده و به مقصد ليبرتي منتقل شده‌اند، همچنان در اتوبوس‌ها باقي مانده اند.به گزارش پايگاه اطلاع رساني هابيليان (خانواده شهداي ترور کشور) از بغداد، برخي از 397 نفر اعضاي منافقين که از پادگان اشرف اخراج شده و طبق هماهنگي‌هاي صورت گرفته ميان دولت عراق و نمايندگان سازمان ملل به کمپ ليبرتي منتقل شده‌اند، به دستور سرکردگان منافقين هنوز از اتوبوس‌ها پياده نشده‌اند.اين خبر حاکي است اين اقدام برخي از اعضاي منافقين که به بهانه اعتراض به شرايط نامطلوب اقامت در ليبرتي صورت گرفته در واقع نارضايتي اين گروه از اخراج را نشان مي‌دهد.اين در وضعيتي است که سرکردگان گروهک منافقين بارها بر همکاري خود با سازمان ملل تاکيد کرده‌اند.

المالكي: به تصميم‌ اتحاديه عرب درمورد سوريه پايبنديم

نخست وزير عراق با تاكيد بر پايبندي كشورش به تصميمات اتحاديه عرب ابراز اميدواري كرد. رئيس جمهوري سوريه و يا نماينده وي در نشست آتي سران اتحاديه عرب در بغداد شركت كنند.به گزارش ايسنا، نوري المالكي، نخست وزير عراق در گفت‌وگو با شبكه تلويزيوني الرشيد، گفت: ما به تعهدات خود در خصوص تصميم‌هاي اتحاديه عرب مبني بر عدم مشاركت سوريه در نشست سران اتحاديه عرب در بغداد كاملا پايبند هستيم، اما اميدواريم كه بشار اسد، رئيس‌جمهوري سوريه يا نماينده وي در اين نشست حضور يابند.

وي در ادامه افزود: ما از اتحاديه عرب مي‌خواهيم در خصوص تعليق عضويت سوريه در نشست‌هاي اتحاديه عرب براي نشست آتي سران كه در بغداد برگزار مي‌شود، استثنا قائل شود و سران سوريه نيز بتوانند در اين نشست حضور يابند.نوري المالكي با اشاره به تصميمات اخير اتحاديه عرب و تعليق عضويت سوريه در اين اتحاديه گفت: اگر تعليق عضويت سوريه در اتحاديه عرب تنها در سطح نمايندگان كشورهاي عربي باشد ما اميدواريم كه در نشست سران بشار اسد يا نماينده وي در اين نشست حضور يابند اما اگر تعليق عضويت سوريه در تمامي فعاليت‌هاي اتحاديه عرب باشد ما نيز تابع تصميمات اتحاديه عرب هستيم.نخست وزير عراق ادامه داد: ما ترجيح مي‌دهيم كه سوريه در اين نشست حضور يابد چرا كه اين امر باعث آغاز صفحه جديدي از گفت‌وگوها در سوريه مي‌شود و اين گفت‌وگوها به دور از دخالت‌هاي خارجي و اختلاف‌هاي قبيله‌اي در اين كشور انجام خواهد گرفت.

دادستان کل و يک قاضي سوريه ترور شدند

گروهک‌هاي مسلح تروريست در سوريه در ادامه اقدامات تروريستي خود دادستان کل اين کشور را به همراه يک قاضي ترور کردند.به گزارش فارس به نقل ازخبرگزاري رسمي سوريه (سانا) اعلام کرد که گروهک‌هاي مسلح دادستان کل اين کشور را ترور کردند.

سانا اعلام کرد: گروهکي مسلح در ادلب، نضال غزال دادستان کل و محمد زياده يک قاضي را به همراه راننده‌هاي اين دو ترور کردند.اين ترور در حالي صورت گرفت که اين افراد در حال حرکت از منزل به سوي محل کار در کاخ قضايي شهر ادلب بودند.سانا همچنين اعلام کرد که خودروي اين افراد هدف گلوله قرار گرفت و به شهادت اين دو و راننده آنان منجر شد.پيش از اين يک گروهک تروريستي جمال البش عضو شوراي شهر در منطقه السفيره حلب را ترور کرده بودند.

شهرهاي مختلف سوريه در دوره اخير شاهد اقدامات ترور، ربايش و حمله به مردم از طرف گروهک‌هاي مسلحي بوده است که به گفته منابع مطلع در خارج از سوريه و در خاک ترکيه و با حمايت مالي قطر و عربستان آموزش مي‌بينند.

تشکيل دولت وفاق ملي ارتباطي با برنامه‌هاي ساف ندارد

سخنگوي جنبش مقاومت اسلامي "حماس" تاکيد کرد که دولت آتي فلسطين هيچ ارتباطي با برنامه سياسي محمود عباس، رئيس انتصابي تشکيلات خودگردان فلسطين ندارد. به گزارش دکتر "سامي ابوزهري"، سخنگوي جنبش مقاومت اسلامي "حماس" در گفت‌و‌گوي ويژه با مرکز اطلاع رساني فلسطين تصريح کرد: تاکيد مي‌کنيم که تشکيل دولت آتي هيچ ارتباطي با برنامه‌هاي سياسي عباس ندارد. وي افزود: ما به طور کلي با برنامه‌هاي سياسي عباس از جمله مذاکره با دشمن صهيونيستي و چشم پوشي از حقوق حقه فلسطينيان و در راس آنها بازگشت آوارگان به سرزمين خود و قدس و مرزها مخالفيم.وي خاطرنشان ساخت: دولت آتي فلسطين بر اساس توافقنامه آشتي ملي شکل مي‌گيرد و ماموريت‌هاي مشخصي دارد و يک دولت موقت به شمار مي‌رود و هيچ ارتباطي با برنامه‌هاي سياسي ندارد. عباس در جريان ملاقات با کنسول ايتاليا در رام‌الله اظهار داشت: دولت آتي به تعهدات سازمان آزادي بخش فلسطين "ساف" و توافقنامه‌هاي امضا شده ميان آن و طرف اسراييلي پايبند خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته