جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/12/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4094

 خبر 

 فرماندار دماوند:

3 نمايشگاه بزرگ عرضه مستقيم کالا در دماوند برپا مي‏شود

دماوند - خبرنگار آفرينش

فرماندار شهرستان دماوند گفت: سه نمايشگاه بزرگ عرضه مستقيم کالا با هدف تنظيم بازار و تامين رفاه شهروندان در روزهاي پاياني سال در اين شهرستان برپا مي‏شود. علي‏رضا قاسمي‏فرزاد در گفت‏وگو با خبرنگار آفرينش افزود: اين سه نمايشگاه با 140 غرفه در شهرهاي دماوند، رودهن و آبسرد برگزار مي‏شود تا به عرضه کالاهاي اساسي موردنياز مردم به ويژه پوشاک، کيف، کفش، خشکبار، ميوه، مواد پروتئيني و غذايي با کيفيت عالي بپردازد. وي يادآور شد: در اين نمايشگاه‏ها، کالاها با حدود 15 درصد کمتر از قيمت بازار ارائه مي‏شود.فرماندار شهرستان دماوند زمان برگزاري اين نمايشگاه‏ها را ابتداي اسفند ماه دانست و بيان داشت: اين نمايشگاه‏ها قرار است در سراسر استان تهران برپا شود و هدف آن تعادل در عرضه و تقاضا، کنترل قيمت و حمايت از مصرف‏کنندگان و توليدکنندگان است. فرماندار شهرستان دماوند تاکيد کرد: در اين نمايشگاه‏ها که زير نظر اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان برپا مي‏شود، بازرسان اين اداره و مجمع اتحاديه‏هاي صنفي دماوند بر قيمت‏گذاري و فروش انواع کالاهاي موجود در نمايشگاه نظارت خواهند کرد.قاسمي‏فرزاد همچنين از راهکار ديگر کنترل و نظارت بر بازار يعني افزايش بازرسي‏ها ياد و تصريح کرد: طرح تشديد بازرسي به عنوان يکي از برنامه‏هاي مهم شهرستان دماوند به منظور کنترل و نظارت بر عرضه مناسب کالاها در دستور کار قرار دارد و با هماهنگي‏هاي به عمل آمده، اين طرح از هم‏اکنون در سراسر شهرستان دماوند به اجرا گذاشته شده است. فرماندار شهرستان دماوند افزود: علاوه بر سه نمايشگاه ياد شده، تعداد 200 واحد صنفي و فروشگاهي در اين شهرستان نيز طرح حراج فوق‏العاده خود را با تخفيف ويژه به اجرا مي‏گذارند و مايحتاج ضروري را با قيمت مناسب در اختيار شهروندان قرار مي‏دهند.

در مشهد اعلام شد:

کسب رتبه دوم طراحي و مونتاژ آسانسور كشور

مشهد - معصومه چناراني

معاون امور صنايع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوي گفت: خراسان رضوي توانست با 80 واحد داراي پروانه طراحي و مونتاژ آسانسور رتبه دوم را در سطح کشور کسب نمايد.راضيه عليرضايي با اعلام برگزاري دومين همايش تخصصي و آموزشي آسانسور، پله برقي و صنايع وابسته اظهار داشت: درحال حاضر در کل کشور حدود 700 واحد طراحي و مونتاژ آسانسور فعاليت مي‌کنند كه در اين ميان استان تهران در جايگاه اول قرار گرفت و خراسان رضوي با بيش از 80 واحد طراحي و مونتاژ آسانسور توانست رتبه دوم را کسب کند. وي افزود: کارگروه تخصصي آسانسور و پله برقي با عضويت سازمانهايي ازجمله سازمان صنعت، معدن و تجارت، دفتر فني استانداري، شهرداري مشهد، ادارات كل استاندارد و تحقيقات صنعتي و مسكن و شهرسازي، شركت توزيع نيروي برق، سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني، سازمان نظام مهندسي ساختمان و سنديكاي آسانسور و پله برقي در استان به فعاليت مي‌پردازد.. عليرضايي خاطرنشان کرد: در اين کارگروه مباحثي ازقبيل ارتقاي ايمني و استاندارد، نظارت بر كيفيت ارائه خدمات شركتهاي مجاز در مراحل طراحي و مونتاژ، نصب و خدمات پس از فروش و سياست‌گذاري حوزه آسانسور مورد بحث و بررسي قرار مي‌گيرد.

نهمين همايش نمايش شهرستان پاکدشت با معرفي آثار برتر به کار خود پايان داد

پاکدشت - مجيد انوري

نهمين همايش نمايش پاکدشت با معرفي برگزيدگان بخشهاي مختلف، در سالن اجتماعات کانون دانش‌آموزي شهداي پاکدشت پايان يافت.هيئت داوران نهمين همايش نمايش شهرستان پاکدشت، در همايش تجليل از فجرآفرينان اين شهرستان، اسامي برگزيدگان بخشهاي مختلف اين جشنواره را اعلام کرد. براساس اين گزارش در بخش کارگرداني، هيئت داروان، هيچيک از آثار راه‌يافته را شايسته دريافت مقام اول ندانست و محمّد حسين ستوده‌فلاح براي کارگرداني نمايش «روي ني‌بندي» و محمّدجواد صالحي براي کارگرداني نمايش «آن سه نفر» به ترتيب، حائز مقامهاي دوم و سوم شدند و در بخش متون نمايشي، تنها از محمّدجواد صالحي، نويسنده نمايشنامه‌هاي «تعادل» و «آن روي سکّه» تقدير به عمل آمد. در بخش کودک و نوجوان، جايزه اثر برتر، به نمايش «مش‌مش قلي‌خان» به کارگرداني فاطمه هاشمي، تنها اثر نمايش در بخش کودک و نوجوان در اين جشنواره، تعلّق يافت. اين هيئت، همچنين در بخش بازيگري مرد، هيچ يک از بازيگران مرد را شايسته دريافت نشان اوّل بازيگري ندانست و جوايز رتبه‌هاي دوم و سوم، به ترتيب، به محمّد حسين ستوده‌فلّاح، بازيگر نمايش «روي ني‌بندي» و وحيد گودرزي، بازيگر نمايش «آن روي سکّه» اختصاص يافت و در بخش بازيگري زن، هيچ‌کدام از بازيگران زن اين جشنواره را، شايسته دريافت جايزه ندانست. در بخش طراحي صحنه نيز، نمايشهاي «آن سه نفر» و « روي ني‌بندي» به عنوان آثار برگزيده انتخاب شدند. هيئت داوران اين دوره از همايش نمايش شهرستان پاکدشت، در بخش طراحي آفيش و بروشور نيز، هيچ‌يک از گروهها را شايسته دريافت رتبه ندانست و در اين بخش تنها به تقدير از مرجان نجفي، طراح و گرافيست آفيش و بروشور نمايشهاي «آن روي سکّه» و «روي ني‌بندي» اکتفا کرد.

مدير کل بنياد مسکن انقلاب اسلامي آذربايجان غربي خبر داد

افزايش 10 برابري نوسازي‌ واحدهاي روستايي آذربايجان غربي

اروميه - خبرنگار آفرينش

مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي آذربايجان غربي گفت: شاهد افزايش 10 برابري نوسازي واحدهاي مسکوني در روستاهاي استان آذربايجان غربي هستيم.ايوب عزيزي در اروميه اظهار داشت: با توجه به ايجاد امکانات رفاهي بيشتر در روستاها رغبت براي مهاجرت از روستاها به شهرها در استان روز به روز کاهش مي‌يابد. وي با اشاره به اينکه در سطح روستاها شاهد افزايش نوسازي‌ واحدهاي مسکوني هستيم، تصريح کرد: احداث مسکن روستايي و طرح‌هاي هادي سبب شده تا در روستاها رغبت براي نوسازي واحدهاي مسکوني افزايش يابد.

اين مسئول دسترسي راحت به امکانات رفاهي از جمله آب و برق و... را در تغيير چهره فرسوده روستا به محيط شاداب و بهداشتي مؤثر دانست و گفت: عدم تخريب مراتع، استفاده از زمين‌هاي محدوده روستاها در ساير کاربرهاي عمومي
و ... از مزاياي اين امر است. عزيزي با اشاره به اينکه اماکن و بافت مسکوني روستاها اغلب فرسوده بوده و در برابر بروز ضعيف‌ترين سانحه آسيب‌پذير است، اظهار داشت: زمين خالي در بسياري از روستاها وجود دارد و پيشنهاد مي‌شود از اين زمين‌ها در راستاي ايجاد مسکن مقاوم بهره گرفته شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته