جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/12/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4105

 با وجود دو محور مواصلاتي هراز و فيروز کوه؛
 موقعيت بيمارستان سوم شعبان دماوند حساس و استراتژيک است 

دماوند - خبرنگار آفرينش

بيمارستان دماوند در شرايط عادي هر روز شاهد تردد بسيار خودرو هاي سبک و سنگين است که از شهرهاي مختلف به منظور رسيدن به مقاصد شمالي کشور از اين مسير عبور مي‌کنند.

به گزارش خبرنگار آفرينش ؛علاوه بر تردد بسيار خودروها در روزهاي عادي، در مواقع تعطيلي و مناسبتها آمار تردد از مسيرهاي مواصلاتي هراز و فيروزکوه چندين برابر مي‌شود که غالبا توام با راهبندان‌هاي شديدي است که برخي مواقع عوامل راهداري وپليس راه را به شدت درگير مي‌نمايد و تلاش شبانه‌روزي اين مجموعه را مي‌طلبد.

به طور طبيعي افزايش ترددها و عدم رعايت مقررات رانندگي و بي‌تجربگي برخي از رانندگان، گاها موجب بالا رفتن آمار تصادفات جاده‌اي مي‌شود و در چنين مواقعي، آمادگي نيروهاي امداد و نجات جاده‌اي و به‌تبع آن اورژانس و بيمارستانهاي در مسير از نظر تجهيزات و کمک‌رساني مناسب و به‌روز، اهميت بسياري خواهد داشت. حوادث جاده‌اي که اين روزها به‌دليل افزايش سرعت خودروها صورت مي‌گيرد حاکي از نيازهاي امدادي و تجهيزات مناسب کمک‌رساني است که درصورت نبود اين امکانات مي‌بايست شاهد به خطر افتادن جان شهروندان باشيم.

محور دماوند – هراز و فيروزکوه در طول مسير خود داراي بيمارستان سوم شعبان است که به امدادرساني و کمک به مجروحان حوادث مي‌پردازد و در برخي مواقع که حوادث جاده‌اي شدت داشته است، تنها شاهد تلاش بي‌وقفه پرسنل بوده‌ايم و نبود برخي امکانات ضروري موجب به خطر افتادن جان انسانهاي بسياري شده است.

رئيس بيمارستان سوم شعبان دماوند در اين خصوص گفت: با توجه به قرار گرفتن شهرستان دماوند در دو مسير مواصلاتي پرتردد و داشتن يک بيمارستان دانشگاهي و عمومي در اين منطقه، اين بيمارستان موقعيت استراتژيکي در اين منطقه دارد و نيازمند برخورداري از تجهيزات به روز و نيروهاي متخصص است.

دکتر عباس حصيمي خاطرنشان کرد: بيمارستان سوم شعبان تنها بيمارستان دانشگاهي و عمومي اين منطقه با ظرفيت اسمي 100تخت و ظرفيت ميداني و واقعي 47 تخت درحال سرويس‌دهي و خدمت‌رساني به مردم منطقه است. رئيس بيمارستان سوم شعبان دماوند گفت: خوشبختانه اين بيمارستان تمامي رشته‌هاي تخصصي مادر را دارد و با همکاري مسئولان دانشگاه علوم پزشکي، کادر مجرب و متخصصي براي خدمت‌رساني به بيماران را داراست. انتظار مي‌رود با توجه به حساسيت استراتژيک منطقه از حيث افزايش روزافزون تردد خودروهاي سنگين و سبک در اين دو محور مواصلاتي مهم کشور، شاهد تجهيز هرچه سريعتر امکانات موردنياز در اين بيمارستان باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته