جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/01/21 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4122

 خبر روز 

 کليات بودجه سال 91 درکميسيون تلفيق رد شد

کليات لايحه بودجه سال 91 کشور ، در کميسيون تلفيق مجلس شوراي اسلامي رد شد.به گزارش تابناک ، در راي گيري کميسيون تلفيق که درباره لايحه بودجه کل کشور انجام شد ، اعضاي کميسيون پس از استماع نظرات سه نفر از مخالفان و سه نفر از مخالفان کليات بودجه کل کشور ، راي گيري به عمل آوردند که در نهايت از 35 عضو کميسيون تلفيق 19 نفر با کليات مخالفت ، 15 نفر با آن موافقت و يک نفر هم راي ممتنع به آن داد. اين راي گيري به صورت مخفي و با ورقه صورت گرفت .

در همين ارتباط دکتر اميدوار رضايي از اعضاي هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي به خبرنگار تابناک گفت که به نظر مي رسد با رد کليات بودجه 91 دو راه براي حل اين مشکل احتمالا پيشنهاد خواهد شد : يکي اينکه لايحه بودجه کشور هم مانند لوايح يک شوري در صحن علني مطرح شود که در صورتي که در صحن علني با کليات موافقت شود مجددا به کميسيون تلفيق بازگردانده مي شود و اگر هم نمايندگان در صحن علني هم کليات را رد کنند ، لايحه به دولت مسترد خواهد شد.دوم اينکه ممکن است که درخواست تجديد راي در کميسيون تلفيق ارائه شود که در اين صورت مجددا کليات بودجه در کميسيون مطرح خواهد شد.با اين حال دکتر رضايي پيش بيني کرد که تصويب کليات لايحه بودجه کل کشور با مشکل چنداني روبرو نخواهد شد و احتمالا بر اساس فرايندهاي مذکور به تصويب خواهد رسيد و مجلس در آينده به جزئيات بودجه رسيدگي خواهد کرد.

اردوغان تهديد کرد: اگر سوريه آتش بس را ناديده بگيرد وارد عمل مي شويم

نخست وزير ترکيه در سخناني تهديد کرد که اگر سوريه آتش بس را ناديده بگيرد، آنکارا خود وارد عمل مي شود.به گزارش مهر به نقل از روزنامه هاآرتض، "رجب طيب اردوغان" در ادامه گفت: ترکيه صبورانه منتظر مي ماند تا ببيند که آيا سوريه به آتش بس عمل مي‌کند يا نه، اما گر دمشق آتش بس را ناديده بگيرد ما آماده اقدام هستيم. نخست وزير ترکيه در سخنان خود هيچ اشاره اي به اينکه کشورش چه اقداماتي را عليه سوريه انجام خواهد داد نکرد. آنکارا پيشتر پيشنهاد تشکيل "يک منطقه امن" را براي دخالت در امور سوريه داده بود و پيش از آن نيز خبرهاي متعددي درباره آموزش شورشيان سوري در داخل ترکيه براي انجام عمليات هاي خرابکاري منتشر شده بود.پيشتر نيز راشاتودي به نقل از سايت نزديک به سازمان جاسوسي رژيم اسرائيل نوشته بود : چهار مرکز عملياتي در شهر حمص آماده شده و نيروهايي نيزدر آنها مستقر هستند. وظيفه اين چهار مرکز آماده کردن مقدمات عمليات ارتش ترکيه در سوريه است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته