جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/01/21 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4122

 مسئول نهاد رهبري در دانشگاه رودهن تاکيد کرد
 رعايت حقوق ديني و اعتقادي دانشجويان در دانشگاه‏ها 

 رودهن:خبرنگار آفرينش –ايرج صادقعلي

مسئول نهاد رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي واحد رودهن بر لزوم رعايت حقوق ديني، اعتقادي و معنوي دانشجويان و ضرورت توجه به تربيت مذهبي دانش‏پژوهان در دانشگاه‏ها تاکيد کرد. به گزارش خبرنگار آفرينش " حجت‏الاسلام محمدابراهيم سراج در سخناني پيرامون ضرورت تغيير رويکردهاي غير عالمانه نسبت به مسائل اسلام بيان کرد: توجه به تقويت ايمان دانش‏پژوهان و ترغيب آنان به انجام وظايف عبادي از مسائل اساسي و مهم است.وي اظهار داشت: از اشتباهات بسيار فاحش برخي افراد اين است که اگر در مسئله‏اي بين دانش بشري و متون معتبر اسلام مغايرت و اختلاف ببينند، ديدگاه دانش بشري را ترجيح مي‏دهند.

مسئول نهاد رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي واحد رودهن يادآور شد: اين اشتباه خطرناک ناشي از عدم شناخت اسلام و مباني مستحکم آن است بنابراين اگر کسي دين مبين اسلام را به درستي شناخته باشد، به خوبي مي‏داند که متون معتبر آن فرا علم هستند زيرا خاستگاه و منشأ آن فرا بشري است. سراج در ادامه با اشاره به ضرورت رعايت حقوق ديني، اعتقادي و معنوي دانشجويان و ضرورت توجه به تربيت مذهبي دانش‏پژوهان اظهار داشت: اگر فردي در مدارس يا دانشگاه‏ها يا ساير مراکز علمي اقدام به دائر کردن کلاس درس در زمان اذان و نماز کند، در حقيقت علاوه بر اقدام غير قانوني، حقوق ديني و معنوي افراد را نيز ناديده گرفته و زير پا گذاشته و اين حاکي از عدم برداشت صحيح وي از کارکردهاي سازنده اعمال عبادي و ديني است.

وي اضافه کرد: توجه به تقويت ايمان دانش‏پژوهان و ترغيب آنان به انجام وظايف عبادي از مسائل اساسي و مهم است که در صورت توجه به آن، مي‏توان نسبت به سعادت فردي تاثير مثبت اجتماعي آنان اميدوار بود در غير اينصورت بايد شاهد متخصصان غير متعهدي باشيم که زيان‏هاي مادي و معنوي فراواني را ايجاد خواهند کرد. سراج گفت: نبايد تمام خيرات را در علوم تجربي و انساني جست‏وجو کرد، واقعيت امر آن است که دانش بشري بخشي از مشکلات انسان را برطرف مي‏کند و بخش مهم ديگر را ايمان و اعتقادات ديني برطرف مي‏سازد. سراج تاکيد کرد: جدا کردن اين دو نهاد مهم که در حقيقت دو بال پرواز و صعود براي تعالي و تکامل بشريت هستند، خسارات بزرگي به انسان و جامعه انساني وارد خواهد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته