جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/01/21 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4122

 خبر هنري 

 معاون سازمان دارالقرآن:

بيش از شش ميليون نسخه قرآن كريم چاپ شد

معاون نظارت بر چاپ و نشر سازمان دارالقرآن الكريم گفت: اين سازمان در سال گذشته موفق به صدور مجوز چاپ شش ميليون و 669 هزار نسخه قرآن كريم به ناشران قرآني و دستگاه هاي مربوطه شد.'احمد حاجي شريف' روز يكشنبه در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: اين قرآن ها در قطع هاي مختلف رحلي و جيبي مجوز چاپ دريافت كرده و منتشر شده است. وي با بيان اينكه برخي از اين قرآن ها داراي ويژگي هاي خاص و شاخص بوده و براي نخستين بار در ايران كتابت شده است، افزود: از جمله اين قرآن ها مي توان به قرآن با خط سيد عبدالمهدي حسن زاده در 64 صفحه اشاره كرد كه در ابتداي صفحه با يك آيه شروع شده و در پايان صفحه به آيه ختم مي شود و قرائت آن بسيار آسان است. وي درمورد چاپ قرآن هاي نوري در سال گذشته كه براي اولين بار در ايران بچاپ رسيده، گفت: تا قبل از اين چاپ قرآن با قلم هاي نوراني در كشور چين منتشر مي شد اما به تازگي اين اقدام به همت جهان رايانه كوثر و موسسه بصير در داخل كشور صورت گرفته است.حاجي شريف خاطرنشان كرد: سازمان دارالقرآن الكريم كار تصحيح قرآن كريم را به عهده دارد و پس از تحقيقات تكميلي در زمينه كتابت و علامتگذاري قرآن ها را در اختيار شوراي نظارت قرار مي دهد تا در نهايت مجوز چاپ براي آنها صادر شود. وي صدور مجوز چاپ قرآن آموزشي معين از سوي انتشارات بني هاشم را يكي از كارهاي شاخص قرآني در سال گذشته عنوان كرد و افزود: اين كتاب دربردارنده ترجمه تمامي كلمات در هر صفحه بدون تكرار است.

حاجي شريف با بيان اينكه كار مهم ديگر چاپ قرآن در 365 صفحه توسط استاد سيد محمد كاظم ناصري است كه با مجوز سازمان دارالقرآن الكريم صورت گرفته، ادامه داد: اين اثر به تعداد روزهاي يك سال كتابت شده و از ابتداي آيه شروع شده و در پايان هر صفحه با يك آيه ختم مي شود.وي افزود: اين كتاب براي كساني كه تمايل دارند در هر روز يك صفحه از قرآن كريم را تلاوت كنند، بسيار مناسب است.

مهناز افشار رفت

هانيه توسلي به جمع بازيگران «آمديم نبوديد رفتيم» پيوست

هانيه توسلي از جمعه 18 فروردين ماه به جمع بازيگران نمايش "آمديم نبوديد رفتيم" به کارگرداني رضا حداد پيوست.به گزارش ايسنا، به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل مجموعه تماشاخانه ايرانشهر؛ مهناز افشار بازيگر نمايش "آمديم نبوديد رفتيم" پنجشنبه شب 17 فروردين ماه پس از يک و ماه نيم اجرا در اين اثر نمايشي با گروه تئاتر سايه خداحافظي کرد و هانيه توسلي بازيگر تئاتر، سينما و تلويزيون از روز جمعه 18 فروردين ماه جايگزين وي در اين نمايش شد.

اين نمايش 105 دقيقه‌اي هر روز به استثناء روزهاي شنبه از ساعت 20 ، با بازي هنرمنداني چون سيامک انصاري، برزو ارجمند، رضا بهبودي، پانته‌آ پناهي‌ها، اميرجنابي، بابک حميديان، ياسر خاسب، ليلي رشيدي، نگار عابدي، داريوش فائزي، شبنم فرشادجو و نازگل نادريان در تماشاخانه ايرانشهر روي صحنه مي‌رود. نمايش"آمديم نبوديد رفتيم" نوشته محمد چرمشير و به کارگرداني رضا حداد نيز از ديگر نمايش‌هاي مجموعه تماشاخانه ايرانشهر است که به مدت زمان 105 دقيقه از ساعت 20 با بازي هنرمنداني چون هانيه توسلي، سيامک انصاري، برزو ارجمند، ليلي رشيدي، رضا بهبودي، ستاره پسياني، امير جناني، پانته آ پناهي ها، بابک حميديان، ياسر خاسب، شبنم فرشاد جو و ... در سالن استاد سمندريان به روي صحنه مي‌رود. سالن استاد انتظامي مجموعه خانه هنرمندان هم در فروردين و ارديبهشت ماه سال 91 ميزبان چهار نمايش صحنه‌اي "سمفوني تنفر" نوشته و کار ميلاد عباسي به مدت زمان 40 دقيقه در ساعت 17:30، نمايش "قرمز+ يک عالمه سفيد" نوشته ماريا شاهي وبه کارگرداني بهنام حجتي با مدت زمان 70 دقيقه در ساعت 18:45، نمايش"ساقه‌هاي لاغر کم خون" نوشته و کار سليمان تاش به مدت زمان 50 دقيقه در ساعت 20:30 و نمايش"آيينه پشت سکوت" نوشته منصور فارسي و به کارگرداني امير ميري به مدت زمان 80 دقيقه در ساعت17 است.

تغييرات گسترده "اردي بهشت" در سال جديد

برنامه ‌»اردي‌بهشت» که پخش آن با آغاز سال نو و ويژه برنامه هاي شبکه چهار قطع شده بود از امروز 21 فروردين بار ديگر روي آنتن خواهد رفت.به گزارش روابط عمومي شبکه چهار سيما:"اردي بهشت"با ساختاري مجله‌‌اي با موضوع خانه و خانواده ـ كه مهم‌ترين آيتم‌هاي آن را گزارش، مصاحبه و پلاتو تشكيل مي‌دهد در سال جاري با اضافه شده موضوعاتي جديد در دکوري متفاوت پخش خواهد شد. به گفته محمودخواه تهيه کننده برنامه اردي بهشت: به دليل نام گذاري سال جديد تحت عنوان توليد ملي و حمايت از کار و سرمايه ايراني دو روز در هفته با حضور بانوان تاجر و بازرگان برنامه اردي بهشت به ارائه راهکارهاي چگونگي حمايت از توليد ملي مي پردازد. محمود خواه بررسي بند به بند لايحه حمايت از خانواده را از ديگر بخش هاي برنامه اعلام کرد و افزود:لايحه حمايت از خانواده در اسفند 90 در مجلس تصويب شد که در روز هاي چهارشنبه با حضور نمايندگان مجلس و حقوق دانان بندهاي اين لايحه بررسي مي شود. تهيه کننده برنامه اردي بهشت از اجراي برنامه در فضاي سنتي و مدرن خبر داد و گفت:دکور جديدي براي برنامه طراحي و ساخته شده است که برگرفته از فضاي سنتي و مدرن و شبيه يک خانه است که در آن رنگهاي آبي و بنفش به کار رفته است. سلامت جسمي بانوان و پخش گزارش هاي مستند از ديگر بخش هاي برنامه اردي بهشت در سال جديد است. اين برنامه شنبه تا پنجشنبه ساعت 12:00 از شبکه چهار سيما پخش مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته