جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4127

  راه حل طبيعي براي كمر درد  

نمي‌توانيد اين واقعيت را ناديده بگيريد كه كمر درد عاملي است كه ايستادن، نشستن و حتي راه رفتن را در طول روز براي شما مشكل مي‌سازد.

به گزارش ايسنا به نقل از شبكه خبري تورنتونيوز، متخصصان تاكيد دارند در صورت بروز اين مشكل حتما بايد با راه كارهاي مناسب و با مشورت پزشك به درمان كمردرد اقدام كنيم و تا حد امكان درد خود را تسكين دهيد.در اين مقاله براي تسكين كمردرد چند توصيه مفيد ارائه شده است از جمله اينكه:

- مصرف ويتامين D را افزايش دهيد. در يك مطالعه روي 130 فرد مبتلا به دردهاي مزمن اسكلتي- عضلاني معلوم شد كه 93 درصد از اين بيماران با كمبود ويتامين D مواجه هستند. هم چنين براي تسكين درد كمر مي‌توانيد از موسيقي درماني استفاده كنيد. بررسي‌ها نشان داده است كه شنيدن موسيقي‌هاي آرام و لذت بخش در كاهش ناتواني، اضطراب و افسردگي توام با كمردرد مزمن موثر و بنابراين تاثير فوري روي كاهش درد دارد.

- بعلاوه مي‌توانيد از تكنيك‌هاي تنفس عميق براي كاهش درد استفاده نماييد. اين تكنيك‌ها كه از ارتباط بين مغز و بدن استفاده مي‌كنند در واقع سطح هوشياري بدن، تنفس،‌ حركت و مراقبه را مورد هدف قرار مي‌دهند.

بهترين نكته درباره اين راه كار، ايمن و بي‌خطر بودن و همچنين بدون هزينه بودن آنها است و اينكه مي‌توانيد خودتان در خانه آنها را انجام دهيد. - ماساژ آرامش بخش نيز در اين زمينه موثر است. ماساژ مي‌تواند براي كاهش دردهاي مزمن موثر باشد. در واقع ماساژ درماني معمول‌ترين شيوه براي تسكين كمردرد در دوران بارداري است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته