با كفش پاشنه‌بلند خداحافظي كنيد!

بسياري از خانم‌ها طرفدار سرسخت انواع کفش پاشنه‌بلند هستند، بیشتر خانم‌هایی که قدی کوتاه دارند از آن برای افزایش قد استفاده می‌کنند و این کفش‌ها می‌توانند ظاهری زیبا به آن‌ها بدهند. ظاهر زیبا به این معنی است که اعتماد به‌نفس نیز افزایش می‌یابد. با این وجود، پوشیدن این کفش برای یک دوره زمانی طولانی می‌تواند یک فاجعه به‌ویژه برای سلامتی ما به‌همراه داشته باشد. آیا اين افراد از عوارض پوشیدن کفش پاشنه‌بلند و آسیب‌های جدی که به بدن وارد می‌کند اطلاع دارند؟

با كفش پاشنه‌بلند خداحافظي كنيد!بسياري از خانم‌ها طرفدار سرسخت انواع کفش پاشنه‌بلند هستند، بیشتر خانم‌هایی که قدی کوتاه دارند از آن برای افزایش قد استفاده می‌کنند و این کفش‌ها می‌توانند ظاهری زیبا به آن‌ها بدهند. ظاهر زیبا به این معنی است که اعتماد به‌نفس نیز افزایش می‌یابد. با این وجود، پوشیدن این کفش برای یک دوره زمانی طولانی می‌تواند یک فاجعه به‌ویژه برای سلامتی ما به‌همراه داشته باشد. آیا اين افراد از عوارض پوشیدن کفش پاشنه‌بلند و آسیب‌های جدی که به بدن وارد می‌کند اطلاع دارند؟
عوارض كفش پاشنه‌بلند برای سلامت بدن:
- درد پایین کمر: کفش‎های پاشنه بلند از پاهای شما حمایت کامل نمی‎کنند. آن‎ها منجر به توزیع نابرابر وزن می‎شوند که می‎تواند باعث درد در پایین کمر و التهاب شود.
- ناراحتی ماهیچه‌ای: اثر جانبی ديگر پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند، درد ماهیچه‌ای ساق پا است كه می‌تواند منجر به برجسته‌شدن رگ‌ها شود که نه تنها وحشتناک به نظر می‌رسد، بلکه بسیار دردناک هم هست.
-درد کف پا: پوشیدن كفش‌هاي پاشنه‌بلند، برای تمام روز می‌تواند منجر به درد کف پا، حتی درد تیز در پاشنه، انگشتان پا، کف پا، یا قوس پا شود.
-پیچ خوردگی مچ پا: استفاده از کفش‌های پاشنه‌بلند تنها در مکان‌های خیلی صاف مناسب است، نه در جاهایی با سطوح ناهموار وشیب‌دار. سطوح شيب‌دار این پتانسیل را دارند که باعث انحنا در پای شما شود و درنتیجه ممکن است مچ پای‌تان پیچ بخورد. علاوه بر
رگ‌به‌رگ شدن و پیچ‌خوردگی قوزک پا، هربار افتادن می‌تواند منجر به درد، کوفتگی و شکستگی نیز شود.
-پاهای کج و معوج: یکی از اثرات جانبی خطرناک پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند، "انگشت چکشی" است؛ شيوه غیرطبیعی پای شما برای ساعت‌های طولانی منجر به فشار بر روی ساق پا، رگ‌های خونی و برگشتش می شود و این، منجر به بدشکلی پا، به نام "انگشت چکشی" می‌شود.
-مشکلات تاندونی: اگر بیش از 5 روز در هفته کفش پاشنه‌بلند می‌پوشید، با مشکلات تاندون مواجه مي‌شوید.وقتی این اتفاق می‌افتد، ممکن است فیبرهای ماهیچه‌ای شما تا حدود 13 درصد کاهش یابند! مشکلات تاندونی به خاطر استفاده بیش از حد از کفش‌های پاشنه‌های بلند می‌تواند تاندون آشیل را سفت کند و موقعیت استراحت قوزک پا را تغییر داده و پا را بیش از حد معمول به پایین خم کند.
با خواندن تاثیرات جانبی کفش‌های پاشنه‌بلند، آیا هنوزهم می‌خواهید کفش پاشنه‌بلند بپوشید؟ آسایش و راحتی بیشتر از زیبایی و مد می‌تواند اعتماد به‌نفس را به شما هدیه بدهد پس سلامتی خود را همیشه در اولویت قرار دهید.