پایداری شبکه توزیع برق گیلان در بارش شدید برف

محمد اسماعیل هنرمند در رشت با اشاره به پایداری شبکه توزیع برق، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری با برنامه‌ریزی لازم پایداری شبکه‌های توزیع برق گیلان به بالاترین حد ممکن رسیده تا در زمان وقوع بحران‌ها برخلاف سالیان گذشته کمترین ناپایداری برای مشترکین محترم حادث شود.

پایداری شبکه توزیع برق گیلان در بارش شدید برف

رشت-سیده حدیث میرزاده
محمد اسماعیل هنرمند  در رشت با اشاره به پایداری شبکه توزیع برق، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری با برنامه‌ریزی لازم پایداری شبکه‌های توزیع برق گیلان به بالاترین حد ممکن رسیده تا در زمان وقوع بحران‌ها برخلاف سالیان گذشته کمترین ناپایداری برای مشترکین محترم حادث شود.
وی با اشاره به اجرای طرح بزرگ در راستای حفظ و ارتقای شبکه توزیع برق افزود: دو طرح بزرگ توزیع برق گیلان شامل طرح جهادی جایگزینی شبکه‌های فرسوده با کابل خودنگهدار و طرح جهادی افزایش تاب‌آوری خطوط فشار متوسط بود که با همت و تلاش مجموعه همکاران در سطح استان اجرا شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با برشمردن دیگر اقدامات در جهت پایداری شبکه توزیع برق، گفت: اصلاح و بهسازی پایه‌ها (تیر‌های برق)، تعدیل ولتاژ مناطق پرحادثه، تجهیز امور‌ها و ادارات تابعه به همراه اکیپ‌های عملیاتی ازجمله اقدامات دیگر این شرکت برای مقابله با بحران‌های احتمالی بوده است.
هنرمند از آمادگی کامل شرکت توزیع برق به جهت پایدار نگه‌داشتن برق استان در بحران‌های پیشرو خبر داد و افزود: در حال حاضر ۱۸۰ اکیپ عملیاتی شبکه توزیع در سراسر استان در حالت آماده‌باش هستند تا شبکه توزیع برق را پایدار نگه‌دارند.
وی با اشاره به چندین مورد خاموشی برق در گیلان براثر شدت بارش‌های باران و برف به‌ویژه در ارتفاعات، خاطرنشان کرد: طی دو روز اخیر خاموشی‌های موردی در چند نقطه از استان اتفاق افتاد که با اعزام و اقدام سریع پرسنل پرتلاش این شرکت مشکل مرتفع شد و تمامی شبکه‌های توزیع برق استان گیلان پایدار هستند و مشترکین از نعمت روشنایی برق بهره‌مندند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با بیان اینکه خادمان شما در شرکت تمام تلاش خود را در راستای حرکت به‌سوی پاسخگویی هرچه بیشتر به مشترکین انجام خواهند داد، تصریح کرد: راحت‌ترین راه اعلام خاموشی‌ها و مشکلات برق استفاده از اپلیکیشن برق من بوده و مشترکین می‌توانند با مراجعه به سایت این شرکت یا کافه بازار دانلود و از خدمات آن استفاده کنند.
گفتنی است؛ استان گیلان ازجمله استان‌هایی که شبکه توزیع آن به اذعان مسؤولان فرسوده و نیازمند نوسازی است.
در سال‌های گذشته نیز بخشی از شبکه توزیع برق گیلان با قطعی همراه بودند که بخشی از آن‌ها با کابل‌های خود نگه‌دار تقویت و مابقی آن‌ها با تلاش‌های مستمر و همت شبانه‌روزی اکیپ‌های برق پایدار هستند.