رابطه موفقيت با خوردن!

تا به حال كتاب‌هاي زيادي در رابطه با روش‌هاي مختلف براي موفقيت چاپ شده اند، از ۱۰۰ روزه موفق شويم تا روش‌هاي گاه عجيب و غيراخلاقي كه به شما مي‌آموزند چگونه ديگران را سكوي صعود خود قرار دهيد. اما بيائيد اين‌بار درباره يك روش كاملا سالم براي موفق‌شدن صحبت كنيم؛ روشي كه در آن، شما براي موفق‌شدن بايد مراقب خوردوخوراك خود باشيد.هر چیزی که روزانه مصرف می‌کنید، می‌تواند خلاق بودن یا نبودن شما را به‌خوبی مشخص کند.زمانی‌که صحبت از خلاقیت، ابداع و موفقیت به میان می‌آید، معمولا نصیحت‌های فراوانی نیز وجود خواهد داشت.در این میان افراد سعی می‌کنند به شما کمک کنند. آن‌ها به شما خواهند گفت که ساعت‌های کاری خود را متعادل کنید، خواب کافی داشته باشید و ورزش را نیز فراموش نکنید.

رابطه موفقيت با خوردن!

تا به حال كتاب‌هاي زيادي در رابطه با روش‌هاي مختلف براي موفقيت چاپ شده اند، از 100 روزه موفق شويم تا روش‌هاي گاه عجيب و غيراخلاقي كه به شما مي‌آموزند چگونه ديگران را سكوي صعود خود قرار دهيد. اما بيائيد اين‌بار درباره يك روش كاملا سالم براي موفق‌شدن صحبت كنيم؛ روشي كه در آن، شما براي موفق‌شدن بايد مراقب خوردوخوراك خود باشيد.هر چیزی که روزانه مصرف می‌کنید، می‌تواند خلاق بودن یا نبودن شما را به‌خوبی مشخص کند.زمانی‌که صحبت از خلاقیت، ابداع و موفقیت به میان می‌آید، معمولا نصیحت‌های فراوانی نیز وجود خواهد داشت.در این میان افراد سعی می‌کنند به شما کمک کنند. آن‌ها به شما خواهند گفت که ساعت‌های کاری خود را متعادل کنید، خواب کافی داشته باشید و ورزش را نیز فراموش نکنید.
اما مصرف غذاهای سالم هم می‌تواند باعث موفقیت شما شود؛ آیا می‌دانید چرا؟
تمامی ارگان‎ها و اندام‎هاي  بدن انسان به یکدیگر متصل هستند. اگرچه مواد غذایی که مصرف می‌کنید از لحاظ فنی به شکم شما می‌رود و وارد مغز نمی‌شود اما مواد مغذی موجود در این غذاها به جریان خون وارد می‌شود و بدن شما را تامین می‌کند. مواد غذایی سالم می‌تواند انرژی و مواد مغذی مورد نیاز بدن را از طریق جریان خون به کل قسمت‌های بدن برساند.
در حالی‌که مصرف غذاهای ناسالم می‌تواند چربی‌های مضر را وارد جریان خون کند و از انرژی بدن را بکاهد. البته این موضوع بدان معنا نیست که در صورت مصرف غذاهای ناسالم نمی‌توانید کار کنید.بدن و مغز شما به هنگام مصرف غذاهای آماده و نوشابه نیز می‌تواند به کار خود ادامه دهد اما نمی‌تواند از تمام ظرفیت خویش برای انجام بهینه کارها بهره ببرد.
اگر باور نمی‌کنید از همین امروز مصرف قند، فست‌فود، سدیم بالا و غذاهای فرآوری شده را کنار بگذارید. سعی کنید روزانه مقدار مناسبی آب بنوشید.برخی از مزایایی که ممکن است از این تغییر حاصل گردد شامل اين موارداست: هوشیاری، خوب فکر کردن، کمبود خستگی، تمرکز ذهنی بالا و قوی، حافظه بهتر، خلاقیت، استرس کمتر و خواب بهترو
پس بهتر است تمرکز خود را بر روی غذاهایی که باید بخورید قرار دهید. هرچقدر مواد مغذی بیشتری وارد بدن خود کنید، می‌توانید از عملکرد ذهنی بهتری برخوردار باشید . در این صورت است که می‌توانید موفقیت بیشتری کسب کنید.
اولين گام، قرار دادن پروتئین‌های بدون چربی در ليست غذايي است؛ قسمت‌های بدون چربی گوشت می‌تواند ظرفیت ذهنی شما را افزایش دهد. منابع دیگر این نوع پروتئین استفاده از حبوبات، عدس، آجیل و دانه‌های مختلف است. این مواد دارای ویتامین‌های بسیاری هستند و می‌توانند به تحریک قدرت مغز نیز کمک کنند. چای سبز و عصاره آن دارای نتایج مثبت برای بهبود عملکرد ذهنی به خصوص افزایش حافظه هستند. مطمئن شوید که از چای‌هایی با مقدار کم کافئین استفاده می‌کنید. مقدار بالای کافئین می‌تواند باعث کاهش خلاقیت و سایر مشکلات سلامتی شود.