۱۴ بازیکن استقلال در بلاتکلیفی

آخرین وضعیت نقل و انتقالات آبی ها؛

استقلال دیر تر از رقیب سنتی خود وارد بازار نقل و انتقالات شد و از مهم‌ترین فعالیت‌های قطعی این باشگاه می‌توان به تمدید با مهدی پور و بعد از آن روزبه چشمی اشاره کرد. اولین خرید این تیم سجاد شهباززاده و به صورت قطعی تاکنون تنها دو بازیکن از آنها جدا شده‌اند.

۱۴ بازیکن استقلال در بلاتکلیفی


 


واقعیت این است :
استقلال دیر تر از رقیب سنتی خود وارد بازار نقل و انتقالات شد و از مهم‌ترین فعالیت‌های قطعی این باشگاه می‌توان به تمدید با مهدی پور و بعد از آن روزبه چشمی اشاره کرد. اولین خرید این تیم سجاد شهباززاده و به صورت قطعی تاکنون تنها دو بازیکن از آنها جدا شده‌اند.
در خصوص جدایی برخی بازیکنان یا جذب یکسری بازیکن جدید گمانه زنی‌هایی وجود دارد که بعضی از آنها می‌تواند به واقعیت نزدیک باشد. اما آنچه مسلم است، موجودی امروز و فعلی آبی پوشان عبارت است از ۱۹ بازیکن که ۳ نفر از آنها هم احتمال جدایی دارند. در کنار آنها ۱۳ بازیکن هم حضور دارند که امکان اضافه شدن شان به این تیم وجود دارد.
 دو خروجی قطعی
با وجود صحبتهایی که در خصوص احتمال خروج برخی از بازیکنان فصل گذشته استقلال از این تیم می‌شود، اما تا امروز تنها خروج دو نفر قطعی شده و از بین بازیکنان فصل قبل، تنها یک مهاجم و یک مدافع در فصل بیست و یکم با آبی پوشان نیستند.
رودی ژستد اولین نفری بود که بلافاصله پس از اتمام فصل با نظر سرمربی وقت، تایید مدیران باشگاه و موافقت خودش قراردادش فسخ شد تا این مهاجم فرانسوی اولین خروجی آبی‌ها باشد.
محمد دانشگر مدافع میانی آنها هم در اقدامی
 غیر قابل پیش بینی با قراردادی که برخی منابع مبلغ آن را نجومی دانستند از استقلال جدا و برای ۳ فصل آینده به سپاهان پیوست.
 ۴ ورودی قطعی
با اینکه اسامی زیادی پیرامون استقلال مطرح شده است، اما ورودی‌های قطعی آنها تا امروز تنها ۴ نفر هستند. سجاد شهباززاده و دو هافبک جوان و در رده سنی زیر ۲۱ سال از که تیم صنعت نفت به نام‌های امید حامدی فر و محمد حسین زاوری جذب کردند و یک وینگر راست و سرعتی به اسم رضا میرزایی است ؛ که برخی‌ها بر این باورند جذب این بازیکن با هدف جانشینی وریا غفوری صورت گرفته است.
 ۲ تمدیدی قطعی
مهم‌تر از خریدهای تابستانی استقلال، دو بازیکنی بود که آنها موفق به تمدید با آنها شدند. اولین تمدیدی آنها مهدی پور بود . بعد از او  روزبه چشمی هم قراردادش را تمدید کرد تا این بازیکن باتجربه و دو پسته تبدیل به دومین بازیکن تمدیدی استقلالی‌ها شود.
اما حالا نام  ۱۴ بازیکن در فضای نقل و انتقالاتی استقلال به چشم می‌خورد که آنها یا فصل قبل عضو این تیم بوده و حضورشان برای فصل آینده با ابهام مواجه است و یا عضو تیم‌های دیگری بوده و گزینه پیوستن به این تیم هستند؛ که هر یک از آنها می‌توانند فصل بعد برای استقلال به میدان بیایند یا ممکن است عضو تیم دیگری شوند.
با اینکه گفته می‌شود سیاوش یزدانی و مرادمند حضورشان برای فصل آینده در استقلال قطعی است، اما باشگاه استقلال هنوز این مورد را به صورت رسمی اعلام نکرده است تا در این خصوص ابهام وجود داشته باشد. اما در صورتی که این مدافعان باتجربه از نظر قانونی امکان حضور در بین آبی پوشان را داشته باشند، می‌توان گفت شاکله دفاعی این تیم تا حدود زیادی حفظ شده است.
وریا غفوری کاپیتان آبی پوشان هم شرایط عجیبی برای ادامه همکاری با این تیم دارد. با وجود فشارهایی که از سوی بازیکنان، هواداران و حتی پیشکسوتان به مدیریت استقلال برای تمدید با این بازیکن با تجربه وارد می‌شود، آجورلو و همکارانش تاکنون هیچ واکنش مثبت یا منفی در قبال این فشارها نداشته و همینطور هیچ پالس مثبتی هم برای تمدید قرارداد با وریا غفوری نشان نداده‌اند.
امیر حسین حسین زاده پدیده جوان تیم استقلال هم با اینکه با این تیم قرارداد دارد، اما در تلاش است تا به لیگ بلژیک بپیوندد و شاید احتمال زیادی برای ادامه همکاری او با استقلالی‌ها نتوان قائل بود.
همچنین ارسلان مطهری هم مهاجمی است که اگر استقلالی‌ها مهاجم یا مهاجمان دیگری بگیرند ممکن است از این تیم جدا شود و به تیمی بپیوندد که شانس بیشتری برای بازی پیدا کند.
یک مهاجم به اسم کاوه رضایی و یک مدافع به اسم محمد حسینی بازیکنانی هستند که مذاکرات مهمی با استقلال انجام داده‌اند اما هنوز حضورشان در این تیم به صورت رسمی تایید نشده است.
به این لیست اضافه کنید ۶ بازیکنی که به صورت قرضی در اختیار تیم‌های دیگر قرار داشتند و حالا در لیست انتظار هستند تا از نظر فنی به تایید سرمربی جدید آبی‌ها برسند. این بازیکنان عبارتند از؛ آرش رضاوند، امین قاسمی نژاد، متین کریم زاده، فردین رابط، زکریا مرادی و سینا خادم پور.
موجودی فعلی و قطعی استقلال تا امروز در پست‌های مختلف به شرح زیر است؛
دروازه‌بان؛ سید حسین حسینی، علیرضا رضایی
مدافع میانی؛ روزبه چشمی
مدافع راست؛ صالح حردانی
مدافع چپ؛ جعفر سلمانی، ابوالفضل جلالی
هافبک دفاعی؛ مهدی مهدی پور، زبیر نیک نفس، امید حامدی فر، حسین زواره‌ای، سعید مهری
هافبک طراح؛ رضا آذری
هافبک راست، رضا میرزایی، سبحان خاقانی
هافبک چپ، عزیز بک آمانوف
مهاجم؛ کوین یامگا، سجاد شهباززاده، آرمان رمضانی