کارگشایی مدیران تأمین اجتماعی همزمان با سفر دولت به نصف جهان

میز ارتباطات مردمی ویژه سفر ریاست جمهور با حضور نماینده ویژه مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، مدیر کل تأمین اجتماعی استان اصفهان و مدیر درمان تامین اجتماعی استان اصفهان، از روز چهارشنبه ۲۵ خرداد و به مدت دو روز در اداره کل تامین اجتماعی استان اصفهان واقع در خیابان عباس آباد برگزار شد.

کارگشایی مدیران تأمین اجتماعی همزمان با سفر دولت به نصف جهان

 


 


اصفهان-راعی
میز ارتباطات مردمی ویژه سفر ریاست جمهور با حضور نماینده ویژه مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، مدیر کل تأمین اجتماعی استان اصفهان و مدیر درمان تامین اجتماعی استان اصفهان، از روز چهارشنبه ۲۵ خرداد و به مدت دو روز در اداره کل تامین اجتماعی استان اصفهان واقع در خیابان عباس آباد برگزار شد.
در این رویداد که همزمان با بیست و پنجمین سفراستانی رئيس جمهور و کابینه به استان اصفهان برگزار گردید، مراجعه کنندگان رو دررو با مدیران ارشد سازمان مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند و برای برون رفت از چالش های مبتلا به شرکای اجتماعی سازمان،  چاره اندیشی شد.
به گزارش خبرنگار ما از اصفهان به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل تامین اجتماعی استان اصفهان، زین العابدین امیراحمدی نماینده ویژه مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی در حاشیه این رویداد به خاستگاه تامین اجتماعی در تحقق عدالت و امنیت اشاره کرد و گفت:یکی از اولویت‏های دولت و سازمان تامین اجتماعی، تلاش برای رسیدن به عدالت اجتماعی و اقتصادی است و برای دستیابی به این مهم، از تمام ظرفیت‏های موجود بهره خواهیم گرفت.
 حمایت‏های مالی تامین اجتماعی از بیماران صعب العلاج و بازنشستگان
امیر احمدی نماینده ویژه مدیرعامل و پاسخگویی به شکایات سازمان تامین اجتماعی به پوشش ۵۵ درصدی جمعیت کشور از خدمات و حمایت های قانونی تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت:
 خدمت رسانی و جلب رضایت بیمه شدگان و شرکای اجتماعی سازمان، از مهم‌ترین برنامه ها و سیاست های کاری سازمان است.
امیراحمدی به ابلاغ دولت به نهادهای خدماتی کشور در تسهیل خدمات و رفع مشکلات و گلوگاه‌های اقتصادی اشاره کرد و افزود: یکی از سیاست های مهم این دولت، رو در رویی با مردم برای رفع مشکلات و تامین خواسته ها و رفع نیازهای حداقلی جامعه است از این رو در تمام سفرهای استانی، اداره کل بازرسی و پاسخگویی به شکایات،  همراه کابینه در استان‏ها حضور یافته،  و برای رفع مشکلات به ویژه مشکلات فعالان اقتصادی، برای تحقق رونق تولید ودر مجموع جلب رضایت شرکای اجتماعی اهتمام ویژه می‌شود.
امیراحمدی به فراوانی عمده درخواست های مطرح شده در میز ارتباطات مردمی اشاره کرد و گفت: اجرای قانون بخشودگی پیش از موعد در مشاغل سخت و زیان‌آور،  مسائل معیشتی بویژه برای بازنشستگان و مستمری بگیران، موارد مربوط به وصول حق بیمه و سوابق بیمه شدگان، قوانین بخشودگی و تقسیط جرائم بیمه ای ، امهال حق بیمه دوران اپیدمی کرونا از جمله درخواست‏های مراجعین به میز ارتباطات مردمی بوده است.وی در ادامه از اعطای محدود تسهیلات ده میلیون تومانی برای بازنشستگان همزمان با سفر رئیس دولت به استان اصفهان خبر داد و گفت:علاوه بر تسهیلات بانکی برای بیمه شدگان دچار بیماری‏های صعب العلاج و سرطان، مبالغی در قالب حمایت درمان اعطا می‌شود.
وی به رشد ۵۷درصدی حقوق بازنشستگان حداقل بگیراشاره کرد و گفت:این میزان رشد، برای حداکثر بگیرها، ده درصد بوده است.
وی ابراز امیدواری کرد در پرتوهم افزایی میان شرکای اجتماعی و سایر نهادها، شاهد تحقق عدالت اجتماعی و اقتصادی در کشورباشیم.
 پوشش ۶۷درصد جمعیت استان زیر چتر حمایت‎های تامین اجتماعی
حاج کاظمی مدیرکل تامین اجتماعی استان اصفهان در سخنانی با اشاره به سفر استانی  دولت به اصفهان و برپایی میزارتباطات مردمی در این اداره کل گفت:تلاش برای برقراری تعادل بین مصارف و درآمدهای سازمان تامین اجتماعی از مهمترین
 چالش های پیش روی سازمان تامین اجتماعی است.
وی به اجرای تعهدات در قبال بیمه شدگان و بازنشستگان اشاره کرد و افزود:این در حالی است که ورودی بیمه شدگان و حجم نقدینگی برای پوشش تعهدات قانونی، با مشکلاتی مواجه گردیده که درآمدهای پایدارجهت تضمین تعهدات را می‏طلبد.
حاج کاظمی جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی در استان را ۶۷ درصد اعلام نموده و گفت:بیمه شدگان و مستمری بگیران از طریق ۴۴ شعبه و ۱۶ کارگزاری خدمات خود را در استان اصفهان دریافت می‎کنند.
 ۲۵هزار میلیارد تومان صرف درمان بیمه شدگان اصفهان شد
دکتر محمد رجالی، مدیر درمان تامین اجتماعی استان اصفهان در حاشیه برگزاری میز ارتباطات مردمی ویژه سفر سفر ریاست جمهور به استان اصفهان به ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان در قالب درمان مستقیم در مراکز ملکی و درمان غیر مستقیم در مراکز غیر ملکی و از طریق خرید خدمات نام برد.
رجالی افزود:هم اکنون در استان اصفهان، خدمات درمان مستقیم از طریق ۳ بیمارستان بزرگ و ۲۷درمانگاه تخصصی و خدمات درمان غیر مستقیم از طریق قرارداد با ۲هزار و ۴۰۰ مرکز درمانی در سراسر استان میسر گردیده است.
وی از وجود ۸۰۰ تخت بستری در مراکز ملکی خبر داد و گفت:توسعه کمی و کیفی خدمات درمانی و تسهیل خدمات از اولویت‏های سازمان در بخش درمان بوده است.
وی از افتتاح درمانگاه دولت آباد تا پایان سال‌ جاری خبر داد و گفت:امیدواریم به زودی مشکلات صدور پروانه بزرگترین بیمارستان ملکی تامین اجتماعی مرتفع گردد و به زودی شاهد عملیات ساختمانی
 وارائه خدمات به بیمه شدگان باشیم.
وی همچنین به افتتاح مرکز جراحی قلب بیمارستان دکتر شریعتی در آینده نزدیک خبر داد و گفت:کلیه تجهیزات جهت افتتاح و راه اندازی این مرکز خریداری گردیده است.