ماندگاری هوای سرد در غرب کشور

افزایش آلودگی هوای چهارکلانشهر؛

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از آسمان صاف کشور،افزایش آلودگی هوای چهارکلانشهر، ماندگاری هوای سرد در غرب و افزایش دما تا ۸ درجه سانتیگراد در نیمه شمالی کشور خبر داد.رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از آسمان صاف کشور،افزایش آلودگی هوای چهارکلانشهر، ماندگاری هوای سرد در غرب و افزایش دما تا ۸ درجه سانتیگراد در نیمه شمالی کشور خبر داد.
صادق ضیاییان در گفت و گو  با ایسنا افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی تا سه شنبه ( ۵ بهمن‌ماه) در اغلب مناطق کشور آسمانی صاف و جوی آرام حاکم می‌شود که در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، اراک و اصفهان موجب افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.
وی اضافه کرد: دوشنبه و سه شنبه (۴ و ۵ بهمن‌ماه) در ارتفاعات آذربایجان غربی بارش پراکنده دور از انتظار نیست. با گذر متناوب امواج تراز میائی جو از غرب کشور بعدازظهر چهارشنبه (۶ بهمن‌ماه) در نوار غربی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده رخ می‌دهد.
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه گفت: پنجشنبه (۷ بهمن‌ماه) در چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، جنوب اصفهان، غرب کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش بارش برف و باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود همچنین در سایر مناطق شمال غرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز بارش پراکنده و موقتی و وزش باد رخ می‌دهد.
به گفته ضیاییان تا چهارشنبه (۶ بهمن ماه) در شمال غرب و غرب کشور ماندگاری هوای سرد و در سایر مناطق کشور افزایش تدریجی ۴ تا
 ۸ درجه ای دما به‌ویژه در نیمه شمالی پیش‌بینی می‌شود.