۵۰۰ داعشی در اردوگاه الهول ناپدید شده‌اند

فعال سیاسی عراق:

یک عضو ارشد ائتلاف چارچوب هماهنگی شیعیان عراق گفت که طی سه ماه گذشته ۵۰۰ تروریست داعشی در اردوگاه الهول سوریه ناپدید شده‌اند.

یک عضو ارشد ائتلاف چارچوب هماهنگی شیعیان عراق گفت که طی سه ماه گذشته 500 تروریست داعشی در اردوگاه الهول سوریه ناپدید شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری فارس، «جبار عوده» از رهبران ائتلاف چارچوب هماهنگی شیعیان در مصاحبه‌ای گفت که اردوگاه الهول در شمال شرق سوریه که تحت کنترل ائتلاف آمریکایی و کردهای متحد آمریکاست، از منابع اصلی تهدید امنیت منطقه محسوب می‌شود.
او در گفت‌و‌گو با وبگاه خبری المعلومه، این اردوگاه را «بزرگترین کانون ایجاد تنش در غرب آسیا و جهان» دانست و گفت: «اردوگاه الهول از نظر ما تهدید مستقیمی علیه امنیت ملی عراق است و دولت آمریکا مسئول مستقیم این اردوگاه است، اردوگاهی که ۲۰ هزار تروریست داعشی به همراه خانواده‌هایشان در نزدیکی مرز حضور دارند».
این فعال سیاسی عراقی همچنین خبر داد که طی سه ماه گذشته بیش از ۵۰۰ تروریست داعشی که برخی از آن‌ها از فرماندهان ارشد این گروهک بودند، از اردوگاه الهول در شرایط مبهمی ناپدید شده‌اند و برخی نیز از دیگر زندان‌های تحت کنترل ائتلاف آمریکایی گریخته‌اند.
جبار العوده تأکید کرد: «تشدید امنیت مرز با سوریه بهترین راه برای جلوگیری از بروز هرگونه تنش و ناکام گذاشتن تلاش‌های برای تنش‌‌آفرینی در شهرهای عراق از طریق اردوگاه الهول است».