امارات سومین مقصد کالاهای ایرانی

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد؛

وزیر راه و شهرسازی از برگزاری سومین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و امارات در هفته‌های آینده در جهت توسعه روابط دو کشور خبر داد و گفت: امارات سومین مقصد صادرات کالاهای ایرانی است.

وزیر راه و شهرسازی از برگزاری سومین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و امارات در هفته‌های آینده در جهت توسعه روابط دو کشور خبر داد و گفت: امارات سومین مقصد صادرات کالاهای ایرانی است.
به گزارش وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش  به عنوان رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و امارات متحده عربی در دیدار با «سیف محمد الزعابی» سفیر این کشور در تهران، اظهار کرد: دو کشور با برخورداری از اشتراکات فرهنگی و دینی و قرار گرفتن در منطقه‌ای بسیار مهم و حیاتی می‌توانند نقش مهمی در معادلات منطقه‌ای داشته باشند.
وی که در مراسم روز ملی امارات متحده عربی سخن می‌گفت به سفیر این کشور در تهران، گفت: خوشبختانه روابط دو کشور در دو سال اخیر به شکل ملموسی در تمام حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، تجاری و گردشگری رو به توسعه بوده و امیدواریم این روند با سرعت و شتاب بیشتری در سال‌های آینده ادامه یابد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: دولت سیزدهم در چارچوب توسعه روابط با همسایگان توجه ویژه‌ای به توسعه مناسبات با دولت و کشور امارات متحده عربی دارد و بر این باور است که همکاری دو کشور علاوه بر تأمین منافع ملی و متقابل دو کشور می‌تواند آثار و برکات بسیاری برای ثبات و امنیت کشورهای منطقه و توسعه و افزایش رفاه مردم این کشورها را به ارمغان آورد.
بذرپاش خطاب به سفیر امارات متحده عربی بیان کرد: عزیمت و استقرار سفرای دو کشور طی یک سال اخیر، تبادل هیأت‌های متعدد سیاسی و اقتصادی و خصوصاً برنامه‌ریزی برای دیدار مقامات عالی دو کشور در ماه‌های آینده بیانگر نگاه و رویکرد مثبت و سازنده رهبران دو کشور برای توسعه روابط و اعتماد متقابل شکل گرفته بین دو کشور است.
رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و امارات متحده عربی اعلام کرد: بر اساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته امارات سومین مقصد صادرات کالاهای ایرانی بوده و در عین حال رتبه نخست را در بین کشورهای صادرکننده کالا به ایران کسب کرده است.
وی ادامه داد: مجموع مبادلات تجاری دو کشور در سال گذشته  ۳۴ میلیارد دلار بوده است و امیدواریم با توجه به ظرفیت‌های موجود دو کشور زمینه را برای سرمایه‌گذاری متقابل در حوزه‌های مختلف فراهم کرده است.