امیری مسن‌ترین، جلالی جوان‌ترین

میانگین سنی تیم ملی در قطر: تقریبا ۲۹ سال؛

کارلوس کی‌روش از ۲۵ بازیکن برای حضور در دور نهایی جام جهانی قطر دعوت به عمل آورده است. لیست منتخب سرمربی پرتغالی را ترکیبی از بازیکنان قدیمی و جدید تشکیل می دهند. البته تعداد قدیمی ها در این لیست به جدیدترها برتری قابل توجهی دارد و همین موضوع باعث شده تا ایران یک تیم نسبتا مسن در قطر باشد.

امیری مسن‌ترین، جلالی جوان‌ترین


کارلوس کی‌روش از 25 بازیکن برای حضور در دور نهایی جام جهانی قطر دعوت به عمل آورده است. لیست منتخب سرمربی پرتغالی را ترکیبی از بازیکنان قدیمی و جدید تشکیل می دهند. البته تعداد قدیمی ها در این لیست به جدیدترها برتری قابل توجهی دارد و همین موضوع باعث شده تا ایران یک تیم نسبتا مسن در قطر  باشد.
در بین نفرات حاضر در لیست کی‌روش 9 بازیکن 30 و بالای 30 سال دیده می شود. وحید امیری با 34 سال سن، مسن‌ترین عضو تیم ملی فوتبال ایران در قطر خواهد بود. او دومین جام جهانی خود را تجربه می کند و در کنار شجاع خلیل‌زاده (33 سال)، کریم انصاری‌فرد، رامین رضاییان و احسان حاج صفی (32 سال) باتجربه های تیم ملی را تشکیل می دهند.
16 بازیکن حاضر در لیست ایران را بازیکنان زیر 30 سال تشکیل می دهند. جوان‌ترین عضو تیم ملی نیز در همین گروه حاضر است. ابوالفضل جلالی با
 24 سال سن، جوان‌ترین بازیکن تیم ایران در قطر خواهد بود. بعد از او حسینی، محرمی، عزت اللهی و قلی زاده با 26 سال سن، دیگر بازیکنان جوان تیم ‌کی‌روش در قطر خواهند بود.
سن بازیکنان دعوت شده به تیم ملی جهت حضور در جام جهانی 2022 قطر را در ادامه به ترتیب مشاهده کنید:
وحید امیری: 34 سال - شجاع خلیل‌زاده: 33 سال - کریم انصاری‌فرد: 32 سال - رامین رضاییان: 32 سال - احسان حاج‌صفی: 32 سال - علیرضا بیرانوند: 30 سال - سید حسین حسینی: 30 سال - مرتضی پورعلی‌ گنجی: 30 سال - مهدی طارمی:
30 سال - سامان قدوس: 29 سال - علیرضا جهانبخش: 29 سال - میلاد محمدی: 29 سال - احمد نوراللهی:
29 سال - روزبه چشمی: 29 سال
امیر عابدزاده: 29 سال - محمد حسین کنعانی‌زادگان: 28 سال - علی کریمی: 28 سال - مهدی ترابی:
28 سال - سردار آزمون: 27 سال - پیام نیازمند: 27 سال - سید مجید حسینی: 26 سال - صادق محرمی:
26 سال - سعید عزت‌اللهی: 26 سال - علی قلی‌زاده: 26 سال - ابوالفضل جلالی: 24 سال